Išči

Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Objavljalci

Authors

Arhiv

19. Spominski pohod

Spominski pohod v spomin Francetu Bajtu na Rudnico se redno izvaja od leta 1997 dalje, tokrat še devetnajstič zaporedJanez Pikon: Na priljubljeno Rudnico, člani planinske sekcije LIPBled-Bohinj, počastimo spomin Francetu Bajtu, članu našega društva.

19. Spominski pohod

Povzpeli smo se na Rudnico (946 m) po Ivanovi poti do ozelenelih Senožet, kjer je že opaziti prebujanje pomladi. Strmo vzpenjanje proti gori se kmalu spremeni v bolj položno in prijetnejše nadaljevanje sončnega pobočja nad vasjo Brod. Pot nas vodi mimo v davnini izkopanih brezen ob stezi, kjer je nekoč stala tudi rudarska koča, ki so jo uporabljali takratni domačini - rudarji za pridobivanje rude na gori. Mimo lične drevesne kapelice se teren zravna in kmalu dosežemo razgledni vrh s klopco. Na priljubljeno Rudnico, člani planinske sekcije LIPBled-Bohinj, počastimo spomin Francetu Bajtu, članu našega društva.

Daljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okoliciDaljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okoliciZapustimo goro in se v smeri Široke police, ter po stari rudarski poti vrnemo v dolinoZapustimo goro in se v smeri Široke police, ter po stari rudarski poti vrnemo v dolinoDaljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okoliciDaljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okolici

Daljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okolici, zaključimo še s skupinsko fotografijo, zadovoljni zapustimo goro in se v smeri Široke police, ter po stari rudarski poti vrnemo v dolino.

Na priljubljeno Rudnico, razgledno goro in točko sredi Bohinja, člani planinske sekcije LIPBled-Bohinj, počastimo spomin Francetu Bajtu, članu našega društvaFrance BajtFrance Bajt med potjo na RudnicoDaljše posedanje na razglednem temenu gore, ob zanimivih pogovorih udeležencev, ter razgledovanjem po okolici, zaključimo še s skupinsko fotografijo, zadovoljni zapustimo goro in se v smeri Široke police, ter po stari rudarski poti vrnemo v dolino

Pohod v spomin Francetu Bajtu na Rudnico se redno izvaja od leta 1997 dalje. Dva mesca po smrti se je nekaj udeležencev naše planinske sekcije prvič udeležilo pohoda v njegov spomin, ter takrat sklenili, da bo pohod vsakoleten. Predlog takratnega predsednika Jožeta Marolta smo sprejeli in tokrat izvedli že 19. Spominski pohod.

Janez Pikon

Moja gorska pot skozi čas ...Arhiv: Bohinj

Video: 19. Spominski pohod

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 25099

Informacije

Informacije