Objave z informativno vsebino.

Informacije

V Moskvi

... se je včeraj začelo svetovno prvenstvo v športnem plezanju.

Prvi dan je bilo na sporedu hitrostno plezanje, v katerem je od slovenske reprezentance nastopila samo Mia Krampl, ki je s časom 9,60 s osvojila 23. mesto. Danes se v ruski prestolnici začenjajo balvanske kvalifikacije z devetimi Slovenci na startu.

Slovenska olimpijka Mia Krampl (AO Kranj) je na svoji najverjetneje zadnji tekmi v hitrostnem plezanju s časom 9,60 s, kar je njen drugi najboljši rezultat v hitrosti (s časom 9,43 s je bila najhitrejša na letošnji tekmi v Villarsu), v konkurenci 37 tekmovalk osvojila 23. mesto. Svetovna prvaka v hitrosti sta postala Poljakinja Natalia Kalucka in Ukrajinec Danil Boldirev

Danes se v Moskvi začenjajo kvalifikacije SP v balvanskem plezanju z devetimi Slovenci na startu. Nastopili bodo Mia KramplVita LukanLučka RakovecKatja Debevec, aktualni evropski prvak v balvanih Jernej Kruder, tudi svetovni podprvak 2014, Anže PeharcGregor Vezonik, tretji na SP v balvanih v Innsbrucku 2018, Zan Lovenjak Sudar in Matic Kotar.

SP_balvani

Dekleta začnejo kvalifikacije ob 9.00, fantje pa ob 15.30. Polfinale najboljše dvajseterice in finale najboljših šestih bosta za ženske na sporedu v soboto, za moške pa v nedeljo. Finale bo na svojem 2. programu prenašala tudi TV Slovenija.