Objavljalci

Authors

Arhiv

Smuška tekma Skale

Jutro (1924): V nedeljo je priredil T. K. Skala v Ljubljani svojo letošnjo prvenstveno vztrajnostno smuško tekmo v razdalji ca 30 km.

Proga je potekala od restavracije na Golovcu, po grebenu na Orle, v strmem klancu v dolino pod Orlami, nato po pobočjih v nebroj vijugah, strmcih, padcih in klancih, preko potočkov, žlebin in jarkov, po južni strani Movnika do vasice Pepče; od tu v velikem loku okrog Movnika mimo Št. Pavla ter po severnih obronkih Movnika nazaj na Orle in končno po isti progi na Golovec s ciljem pri Westrovi vili.

Proga je bila naravnost divno izpeljana, le žal, da je prebivalstvo vasi Orle odstranilo in deloma celo nalašč prestavilo značke na napačna pota in v druge smeri, kar je tekmovalce izdatno zadrževalo. Članice so krmarile po isti progi do približno tri četrtine poti proti Orlom ter po kratkem ovinku po istem potu nazaj v približni razdalji 6 km.

Klubovo prvenstvo si je priboril tudi letos Vlado Kajzelj, ki je prekrmaril progo v 4:16:21, kot drugi je prispel na cilj Albin Čop z Jesenic v 4:21:22 kot tretji pa Stanko Predalič v 4:37:27. Sledili so z diferencami po nekaj minut še ostali, tekmovalci. Med članicami je bila prvakinja Mija Frlan, ki je prevozila progo v 44:17; dobila je diplomo.
Startalo je kljub težavni progi 30 tekmovalcev in tekmovalk.
Izven konkurence so se udeležili tekme trije smučarji, med katerimi je dosegel Zdenko Švigelj čas 4:6:51. Vztrajni tekmovalec vzbuja s svojim rezultatom veliko zanimanja, ob priliki prvenstvene tekme za Slovenijo, ki se vrši prihodnjo nedeljo na progi Pokojišče-Vinji vrh-Cirknica.