Napovedi

Vesna in Eva

... do prvih kolajn na DP Slovenije

Vesna Tarkuš in Eva Škrlec do prvih kolajn na DP Slovenije

Z velikim veseljem objavljamo, da sta naši mladi športni plezalki dosegli vrhunski uvrstiti z osvojenima dvema  srebrnima kolajnama, na 3. tekmi za DP v balvanih v Log Dragomerju.

Eva Škrlec je srebrno medaljo osvojila v kategoriji mlajših deklic, Vesna Tarkuš prav tako srebrno medaljo, v kategoriji cicibank.

Med 17.-18. septembrom je Log Dragomer gostil 3. tekmo za državno prvenstvo v vseh kategorijah. Alpinistični klub Impol Slov. Bistrica z šestimi tekmovalci in vrhunski rezultati zaključili balvanski del sezone za DP 2022.

Med člansko konkurenco je Lucija Tarkuš osvojila 6. mesto, nepremagljiva pa je bila v kategoriji mladink, katero z letošnjo sezona zaključuje.
Maja Kramberger je bila v članski konkurenci 11.
Val Šajt je tekmoval v kategoriji kadetov in osvojil 10.mesto. Med predstavnicami mlajših deklic je še tekmovala Zoja Leskovar in je bila 10..

Kot vedno nas Športno društvo Korenjak navdušuje z organizacijo tekmovanja in postavitvijo balvanski problemom. Tekmovanje se je pričelo v soboto kjer so zjutraj ob nizkih temperaturah, potekale kvalifikacije za članice in člane. Lucija se je z 6. mestom uvrstila v večerni finale, Maja pa je zaključila tekmovanje osvojenim 11. mestom. Pri cicibankah smo močno navijali za Vesno in ves njen trud je bil poplačan s srebrno kolajno.

Veliko veselje z vrhunskim plezanjem nam je v kategoriji mlajših deklic pokazala Eva, ki je pokazala  napredek  na višji nivo plezanja.

V večernem finalu smo lahko občudovali naše člane in članice in navijali za Lucijo, ki se zasedla na koncu 6. mesto.

Čestitke našim tekmovalkam in tekmovalcu za izjemne rezultate.

Tekma DP za letošnjo sezono se zaključi z težavnostnim plezanjem na tradicionalnih  plezalnih dnevih Kranja 23.-24. 10. 2022.