Napovedi

Vita Lukan 4., Luka Potočar 7.

V ženskem finalu Vita Lukan četrta, v moškem Luka Potočar sedmi

PZS, 13.7.2021, ob 23. uri: Vita Lukan četrta, Lupa Potočar sedmi

V Chamonixu je bila tekma svetovnega pokala v športnem plezanju v težavnosti. Slovenska finalista Vita Lukan in Luka Potočar sta osvojila odlični mesti in dokazala, da sta v dobri formi. Vita Lukan je namreč za las ostala brez prvih stopničk svetovnega pokala v težavnosti. Luka Potočar je po Innsbrucku ponovil sedmo mesto.

Mladinska olimpijska prvakinja leta 2018 Vita Lukan, ki se je v finale uvrstila s petim izidom, je bila v polfinalu ena od devetih plezalk, ki je priplezala do vrha smeri. V finalu najboljše osmerice ji ni uspelo priti do vrha smeri, njen rezultat 38+ pa je zadoščal za končno četrto mesto.

IFSC Rezultati: Moški  |  Ženske

»Zelo sem zadovoljna, da sem odplezala tako dobro. Seveda bi lahko bilo bolje, ne bom skrivala, da sem si želela stopničk. Predvsem pa sem vesela, da sem konstantno v finalu in mesta počasi stopnjujem proti stopničkam. Zelo sem zadovoljna s postavitvijo smeri, polfinale je bil kar malce prelahek. Konec tedna bom nastopila tudi v Brianconu in seveda imam pričakovanja, da mogoče tam stopim na stopničke. Predvsem pa sem navdušena, da sem ujela tekmovalni ritem. Do tekme v Kranju imam še nekaj časa, tako bom pridno trenirala,« je po koncu tekem povedal Vita Lukan.

Lučka Rakovec je po odličnem kvalifikacijskem nastopu obstala v polfinalu, kjer je osvojila 23. mesto.
Lučka Rakovec (23. = 39+), Lucija Tarkuš (27.), Tjaša Slemenšek (37.), Lana Skušek (43.)

Luka Potočar je bil edini slovenski finalist in je zasedel sedmo mesto z rezultatom 25+. »Do stopničk mi je zmanjkal kar precej. Postavitev smeri ni bil moj stil plezanja, a bila je nova izkušnja. Čez štiri dni v Briançonu bom imel nov izziv in upam, da takrat pokažem še več,« je dodal Luka Potočar po tekmi.

Milan Preskar, Martin Bergant in Domen Škofic so obstali v polfinalu.
Milan Preskar (18. = 38+), Martin Bergant (22. = 33), Domen Škofic (25. = 32) in Žiga Zajc (54.)

Zaradi priprav na olimpijske igre v Tokiu sta na tekmi manjkali slovenski olimpijki Janja Garnbret in Mia Krampl.

STA 13.07.2021 21:43 Vita Lukan v Chamonixu tik pod stopničkami

Slovenska športna plezalka Vita Lukan je na tekmi svetovnega pokala v težavnosti v francoskem Chamonixu osvojila četrto mesto in za las ostala brez prvih stopničk svetovnega pokala v težavnosti. Zmagala je Laura Rogora, ki bo Italijo zastopala tudi na olimpijskih igrah v Tokiu.

STA, 13.07.2021 14:10

Luka Potočar v finalu Chamonixa
Slovenski športni plezalec Luka Potočar se je kot edini Slovenec prebil čez polfinale tekme svetovnega pokala v težavnosti. Nobenemu plezalcu ni uspelo priti do vrha smeri, še najbližje temu dosežku je bil Švicar Sascha Lehmann (47+). Domen Škofic, ki je odlično nastopil v kvalifikacijah, je obstal v polfinalu.

SPORTAL: Lukanova do vrha smeri, v finalu tudi Luka Potočar

Image
Svetovni pokal, Chamonix 2021 - STA: ... Rakovčeva brez finala

Slovenska športna plezalka Lučka Rakovec je na svetovnem pokalu v francoskem Chamonixu ostala brez finala v težavnosti. V kvalifikacijah si je slovenska reprezentantka razdelila prvo mesto z Američanko Natalio Grossman, v polfinalu pa je obstala pri 39. oprimku in osvojila 23. mesto.

Bolje je šlo mladinski olimpijski prvakinji z Buenos Airesa 2018 Viti Lukan. Slednja je bila med deveterico tekmovalk, ki so uspešno preplezale smer.

Ob Lukanovi in Grossmanovi je to uspelo še Bolgarki Bolgarki Aleksandri Totkovi, Francozinji Julii Chanourdie, Rusinji Dinari Fahritdinovi, Italijanki Lauri Rogori, Japonki Tanii Jatsuki, Američanki Shiraishi Nashima in Francozinji Nolwenn Arc.

Danes, v torek, 13. julija, ob 20.30 na TV SLO 2 svetovni pokal - težavnostno plezanje (prenos iz Chamonixa)