Authors

Arhiv

Zupančič prvi v cilju

Gorenjski glas - Suzana P. Kovačič:                 ... najdaljše etape

Deset ur, 35 minut in 58 sekund je Marjan Zupančič potreboval za 76,5 kilometra dolgo progo in 4500 višinskih metrov, da je stopil na zmagovalno stopničko najzahtevnejšega sobotnega teka v okviru Triglav Trail Run, ki je združil več tekov različnih dolžin in tekaško-gorniških vsebin.

Mojstrana – Najdaljša trasa, 76,5 kilometra dolgi Triglav Trail Race, je potekala v TNP vse okrog Triglava in je bila primerna le za zelo izkušene gorske tekače. »Proga je bila tehnično zahtevna, ampak lepa. Tekma je bila dobro organizirana in upam, da se obdrži. Sledili smo napravam GPS, tekli oziroma hodili po markiranih gorskih poteh,« je povedal zmagovalec Marjan Zupančič, eden izmed najizkušenejših in najvztrajnejših gorskih tekačev pri nas. Na zmagovalne stopničke sta stopila še Denis Sitar na drugem mestu (13;14:55), tretji je bil Mitja Kelemen (13;31:30). Ciljno črto je prešlo 15 gorskih tekačev, med ženskami Italijanka Marta Poretti (14;18:13) in Špela Cvetrežnik (15;18:38).

Triglav Trail Run je združil različne tekaško-gorniške vsebine, osrednji pri­reditveni prostor je bil Slovenski planinski muzej z okolico. V tekaških preizkušnjah je bila mednarodna udeležba iz 14 držav. Tudi tek Triglav lakes je bil zahteven tekaški izziv na trasi v razdalji 47 kilometrov s 3170 višinskimi metri. Trasa je potekala iz Mojstrane do planinske koče v Vojah. Zmagal je Tomaž Dolar s časom 5;42:53, drugi je bil Urban Žitnik (6;05:17), tretji Dejan Labes (6;14:18). Med ženskami je slavila Nemka Lena Glasbrenner (6;28:11), druga je bila Madžarka Erzsébet Prokopp (8;01:15), tretja pa Avstrijka Katja Lederer (8;33:39). Ciljno črto je prešlo 23 gorskih tekačev in devet tekačic.

Najštevilnejša udeležba z več kot sto tekači je bila na teku Vrata Valley v razdalji 26 kilometrov in 1350 višinskih metrov pod Triglavsko severno steno v dolini Vrata. Trasa je bila primerna za tekače z osnovnim znanjem teka po razgibanem terenu in poteh. V moški konkurenci je slavil Luka Kovačič s časom 2;15:08, drugi je bil Slovak Mike Strezo (2;32:01), tretji Gregor Mišmaš (2;42:32). Med ženskami je slavila Madžarka Zsofia Vincze (2;55:17), druga in tretja sta bili Belgijki Ann Andries (2;59:35) in Astrid Van Cleef (3;02:54).

Za najmlajše ljubitelje teka in družine je bil organiziran Lumar tek po naravnih in uhojenih poteh ob Triglavski Bistrici. »Triglav Akademija je butična zgodba, kjer ni bistvo v množičnem teku, ampak se družimo zaradi kvalitetnih vsebin, veselja do teka in doživljanja naravnega okolja,« je v imenu glavnega organizatorja Agencije Life povedal Matej Mejovšek. Partnerja prireditve sta bila Turizem Kranjska Gora in Slovenski planinski muzej.

Gorenjski glas, 26.08.2021 22:00