Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Dvakrat stopničke za Natalijo Gros

Tomo Česen: Zadnja dva vikenda sta bila na Kitajskem in v Franciji prizorišče dveh tekem svetovnega pokala. V Xiningu je v težavnosti Natalija Gros kronala dobro formo z osvojitvijo odličnega drugega mesta, na stopničke pa se je ponovno povzpela včeraj, saj je bila v balvanski tekmi v Montaubanu tretja.

Sicer pa ni bila edina slovenska finalistka zadnjih dveh vikendov. Izvrstno je vse do finala na Kitajskem nastopila Mina Markovič, potem pa ji je v finalu spodrsnilo in morala se je zadovoljiti z osmim mestom. Maja Vidmar, lanska zmagovalka svetovnega pokala, je že nekaj časa poškodovana in na tekmi ni nastopila.

Balvanska tekma v Franciji je poleg stopničk prinesla še nekaj dobrih rezultatov. Katja Vidmar v ženski in Klemen Bečan v moški konkurenci sta osvojila 11. mesto, med polfinalisti pa je bil tudi Blaž Rant in na koncu osvojil 20. mesto. Svetovni pokal se sedaj seli v Chamonix, kjer bo čez teden dni preizkušnja v težavnosti. Dva tedna za tem pa sledi še master Serre Chevalier, kjer se vsako leto zberejo najboljši iz svetovne lestvice. Podrobnejše rezultate zadnjih dveh tekem svetovnega pokala lahko pregledate tukaj.