Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Garnbretova še obvlada steno

Delo - STA: Slovenska šampionka je v kvalifikacijah suvereno osvojila vseh pet vrhov.

Janja Garnbret je po 238 dneh premora z odliko nastopila v kvalifikacijah prve tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v disciplini balvani v letu 2021 v Meiringenu. Garnbretova je osvojila vrhove vseh petih balvanov, vsakega v prvem poskusu, deli si prvo mesto. Le malenkost slabša je bila, osvojila je deveto mesto, Mia Krampl.

Mesto v jutrišnjem današnjem polfinalu, zvečer bo tudi finale, so si zagotovile tudi Lučka Rakovec (prav tako 9. mesto) ter Vita Lukan in Lucija Tarkuš, te sta osvojili 15. mesto in Katja Debevec, polfinale je ujela z 19. mestom. Brez polfinala je Julija Kruder na 35. mestu.
Pri fantih so se v polfinale uvrstili Domen Škofic (kot 3.), Jernej Kruder (5.), Zan Lovenjak Sudar (13.) in Gregor Vezonik (19.), brez napredovanja sta Anže Peharc (21.) in Matic Kotar (47.).