Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Janja in Domen v finalu MSP

Friko - Jernej Peterlin: V Kanadi so končani polfinalni nastopi, v finalu Janja Garnbret in Domen Škofic

V Central Saanichu poteka zadnji dan mladinskega svetovnega prvenstva v športnem plezanju.
Pred nekaj urami so se končali polfinalni nastopi, kjer smo lahko spremljali tudi pet slovenskih nastopov. V finale se je s prepričljivo najboljšim polfinalnim rezultatom med starejšimi deklicami uvrstila Janja Garnbret (finale ob 1.30), s šestim rezultatom pa se je v zaključek plezanja mladincev uvrstil Domen Škofic (finale ob 3.30).

Preostali trije slovenski predstavniki so svoje nastope na svetovnem prvenstvu končali s polfinalom. Martinu Bergantu je med kadeti za nastop v finalu zmanjkal le en gib, zaradi uvrstitve iz kvalifikacij, pa je kljub enaki doseženi višini kot deveti tekmovalec, zasedel končno 13. mesto. V isti kategoriji je plezal še Anže Peharc, ki je tekmovanje končal na 25. mestu. V kategoriji kadetinj je Jera Lenardič, ki je imela po kvalifikacijskem nastopu šesti rezultat, je prav gotovo ciljala na finale, vendar je po ponesrečenem polfinalnem nastopu zasedla končno 22. mesto.

Finale za kategorije starejših dečkov in deklic ter kadetinj se bo začel ob 1.30, finale za kategorije kadetov ter mladincev in mladink pa ob 3.30.