Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Naši uspešni tudi na evropskem mladinskem pokalu

Kranj, 29.11.04: Na tekmovanju je skupno nastopilo kar 158 tekmovalcev iz 18 držav.

Naši uspešni
tudi na evropskem mladinskem pokalu

Kranj, 29. novembra 2004 – Po svetovnem pokalu pretekli teden se je včeraj na kranjski plezalni steni končal še letošnji evropski mladinski pokal. Na tekmovanju je skupno nastopilo kar 158 tekmovalcev iz 18 držav.

Pričakovanja so upravičili tudi člani slovenske mladinske reprezentance. Po sobotnih kvalifikacijah v dveh smereh se jih je v treh starostnih kategorijah v finale uvrstilo skupno 14 in trije med njimi so pobrali tudi odličja. V najstarejši kategoriji je Maja Vidmar upravičila vlogo prve favoritinje in zanesljivo opravila s tekmicami. Prav tako je pri fantih izvrsten rezultat dosegel Miha Škof, ki je pristal na tretjem mestu. V njegovi skupini je bil namreč absolutni favorit Nizozemec Verhoeven, ki je pretekli vikend na svetovnem pokalu stal na stopničkah za zmagovalce. Med dobitnike kolajn se je vpisala še Mina Markovič s tretjim mestom med kadetinjami. Poleg te trojke so se še trije uvrstili do petega mesta in v vsaj dveh primerih bi z malo več športne sreče dosegli še kakšno kolajno več. Sicer je bila v Kranju najuspešnejša ekipa Avstrije, vsaj če bi sklepali po številu zmag. Pobrali so namreč dve, ostale so šle na Češko, Nizozemsko, Norveško in Slovenijo.

Maja Vidmar, foto Jure Frelih

V skupnem seštevku pokala je Maja Vidmar pri mladinkah osvojila drugo mesto, naša reprezentanca pa ima v vseh kategorijah najmanj po enega med deseterico najboljših. Pri mladincih sta Jure Bornšek in Miha Škof na petem oziroma šestem mestu, pri kadetih je Matevž Pintar deseti, v skupini starejših dečkov sta Miha Britovšek (v Kranju je imel nekaj smole) na šestem in Jernej Kruder na devetem mestu, pri kadetinjah je Mina Markovič osvojila peto mesto, Leja Kos pa pri starejših deklicah deveto mesto.

Rezultati iz Kranja

Mladinke (skupno 11 tekmovalk): 1. Maja Vidmar, 7. Katja Planinc, 8. Maša Ribnikar, 11. Polona Šantelj (vse SLO)
Mladinci (skupno 28 tekmovalcev): 1. Jorg Verhoeven (NED), 3. Miha Škof, 5. Jure Bornšek, 10. Rok Klančnik, 18. Nejc Pozvek, 24. Nejc Gorenjak, 27. Andrej Trobec (vsi SLO)
Kadetinje (skupno 22 tekmovalk): 1. Katharina Saurwein (AUT), 3. Mina Markovič, 17. Tjaša Kosič, 20. Maruša Rodič, 21. Katarina Kejžar (vse SLO)
Kadeti (skupno 38 tekmovalcev): 1. Magnus Midtbo (NOR), 4. Matevž Pintar, 8. Matic Kozmus, 11. Urban Gros, 15. Luka Tamše, 28.Aleš Jurjec, 32. Klemen Zupanc (vsi SLO)
Starejše deklice (skupno 26 tekmovalk): 1. Silva Rajfova (CZE), 5. Leja Kos, 9. Patricija Levstek, 14. Mateja Hohkraut, 19. Tjaša Golmajer, 20. Tina Noč, 25. Nada Pintar (vse SLO)
Starejši dečki (skupno 33 tekmovalcev): 1. David Lama (AUT), 4. Jure Bečan, 8. Grega Selak, 11. Miha Britovšek in Jernej Kruder, 19. Jernej Vukotič, 21. Teo Brbre (vsi SLO).