Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Zamejski Slovenec je

... novi evropski prvak, Kruder šesti v Evropi

Jernej Kruder, branilec naslova evropskega prvaka iz Moskve leta 2020, je na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Münchnu na balvanih osvojil šesto mesto. Naslov evropskega prvaka, prvega v karieri, je osvojil zamejski Slovenec Nicolai Užnik. Drugi je bil Francoz Sam Avezou, tretji pa Čeh Adam Ondra. Druga dva slovenska polfinalista Anže Peharc in Luka Potočar sta osvojila 12. oz. 14. mesto.

"Po pravici povedano, nisem ciljal na najvišja mesta, nikoli sicer nočem kar tako vreči upov stran, da se to lahko zgodi, ampak gledano za nazaj, sem zadovoljen že s tem, da mi je uspelo priplezati do finala," je po koncu današnjega tekmovalnega dne povedal Jernej Kruder, ki v finalu ni rešil niti enega od štirih balvanskih problemov.

Zmagovalna trojka EP na balvanih: evropski prvak Nicolai Užnik, podprvak Francoz Sam Avezou in tretji Čeh Adam Ondra.  | Foto: Dimitris Tosidis/IFSC

Rezultati finala EP na balvanih (M):

1. Nicolaj Užnik (AUT) - 2 vrhova 2coni 6 poskusov za dosego vrha, 6 poskusov za dosego cone
2. Sam Avezou (FRA) - 2 vrhova 2 coni 7, 4
3. Adam Ondra (ČEŠ) - 2 vrhova 2 coni 12, 10
4. Mejdi Schalck (FRA) - 1 vrh 3 cone 3, 6
5. Filip Schenk (ITA) - 1 vrh 2 coni 1, 10
6. Jernej Kruder (SLO) - brez vrha 2 coni 0, 6

Celjan se je uvrstil v svoj prvi finale na velikih tekmah v zadnjih dveh letih, šesto mesto pa je njegov drugi najboljši dosežek po zmagi na evropskem prvenstvu v balvanih 29. novembra 2020 v Moskvi, na katerega ga vežejo grenki spomini, saj je v Moskvi ostal brez olimpijske vstopnice za Tokio 2021.

Siol, 13.08.2022 19:45