Predstavitve akcij, prireditev, oseb, organizacij, območij, filmov, spletnih strani ...

Arhiv

V moškem finalu

IFSC: ... plezalci iz šestih različnih držav
PZS: Kruder z bolečino obstal v polfinalu

Drugi tekmovalni dan na svetovnem pokalu Mednarodne zveze za športno plezanje (IFSC) v Pragi 2023 se je začel s polfinalom moških balvanov, med 20 sodelujočimi je bilo izbranih šest najboljših športnikov, ki so se uvrstili v nocojšnji finalni krog.

Lee Dohyun iz Južne Koreje si je zagotovil najbolši položaj in se bo potegoval za svoje prvo zlato v svetovnem pokalu.
Edini plezalec, ki je dosegel vrh treh balvanov, je bil Japonec Ogata Yoshiyuki, ki je zasedel drugo mesto.
Jan-Luca Posch iz Avstrije je zasedel četrto mesto z dvema vrhoma in štirimi conami.
Šestkratni dobitnik zlate medalje v svetovnem pokalu, Čeh Adam Ondra, ki je tekmoval pred domačimi gledalci, je prav tako napredoval v finale.
V nocojšnjem finalu sta tudi Mejdi Schalck iz Francije – tretji z dvema vrhoma in štirimi conami ter Yannick Flohé iz Nemčije – šesti.

Moški finale je od 20. ure v živo predvajan na YouTube kanalu IFSC z velčjavcno geografsko omejitvijo.
Novice in posodobitve o dogodku IFSC so na voljo na spletni strani IFSC in na digitalnih kanalih zveze: Facebook , Instagram , Twitter , LinkedIn in - izključno za kitajsko občinstvo na Douyin in Weibo .

P. s.: Jernej Kruder je končal v polfinalu in zasedel končno 18. mesto.

PZS, 03.06.2023 ob 18. uri: Kruder z bolečino obstal v polfinalu

Slovenski športni plezalec Jernej Kruder se ni uvrstil v večerni finale najboljše šesterice tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v balvanih v Pragi. Dvaintridesetletni Celjan se je prvič letos uvrstil v polfinale, vendar pa njegovo plezanje danes ni zadoščalo za še en nastop. Tekmo je končal na 18. mestu. Jernej Kruder, svetovni podprvak v disciplini leta 2014, je nastopil na svoji 85. tekmi v balvanskem svetovnem pokalu, kar je rekord med športnimi plezalci.

"Zelo sem zadovoljen s svojim nastopom v kvalifikacijah, tudi v polfinalu sem nastopil najbolje kolikor sem lahko, a bolečine v ramenih so bile premočne, da bi lahko dosegel vrhunski rezultat. Postavitev balvanov mi je ležala, ampak jih žal nisem mogel do konca izkoristiti. želim si čimprej sanirati bolečine in se skoncentrirati na naslednji dve tekmi," je po koncu povedal Jernej Kruder.

Kruder je bil edini Slovenec v moškem polfinalu. S tem pa se niso končali slovenski nastopi v glavnem mestu Češke. V ognju so še tri zelo vroča slovenska železa.

Janja Garnbret, Julija Kruder in Katja Debevec so si v petek zagotovile nastop v ženskem polfinalu, ki bo na sporedu v nedeljo. Ženski polfinale se bo v nedeljo začel ob 12.00, finale pa bo na sporedu ob 19. uri.

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.