Vaje, tečaji, šole (alpinistične, plezalne ...), posamezna posredovanja gorskih reševalcev, poučne vsebine, preventivne akcije, demonstracije ...

Anže Peharc osmi

... v Salt Lake Cityju

Anže Peharc osmi; foto Grega Valančič/Sportida

Na tretji tekmi svetovnega pokala 2022 v balvanskem plezanju, ki je bilo 21. in 22. maja v Salt Lake Cityju, se je Anže Peharc zavihtel na osmo mesto in za las zgrešil finale šesterice najboljših.

V finalu svetovnega pokala v športnem plezanju v balvanih v ameriškem Salt Lake Cityju ni bilo slovenskih predstavnikov. Edini slovenski polfinalist Anže Peharc je bil namreč v polfinalu osmi, s čimer je za las zgrešil uvrstitev med najboljših šest. Peharc je osvojil dva vrha v petih poskusih, kar ni zadostovalo, da bi prehitel šestouvrščenega Francoza Mejdija Schalcka - tudi poznejšega zmagovalca -, ki je za dva osvojena vrha potreboval dva poskusa. Oba sta tudi dosegla cono oziroma sredino smeri na zadnjem balvanu. Zan Lovenjak Sudar in Gregor Vezonik sta tekmovanje končala na 25. oziroma 33. mestu. Na drugo in tretje mesto sta se uvrstila Japonca Yoshiyuki Ogata in Rei Kawamata

Edina slovenska predstavnica v ženski konkurenci v Salt Lake Cityju je bila Katja Debevec. V kvalifikacijah je z dvema vrhovoma in petimi conami dosegla 27. rezultat, kar je bilo predaleč za polfinale 20 najboljših. Med dekleti sta zlato in srebro osvojili domačinki, Američanki Natalia Grossman in Brooke Raboutou, tretja je bila Japonka Miho Nonaka

Tekmovanje je med drugimi izpustila olimpijska prvakinja ter v zadnjih letih najboljša športna plezalka na svetu Janja Garnbret. Korošica se v karavano vrača v Innsbrucku, kjer bo med 22. in 25 junijem tudi prva tekma v težavnosti. Še prej bosta balvanski tekmi znova v Salt Lake Cityju, in sicer prihajajoči konec tedna, od 27. do 29. junija, ter v italijanskem Brixenu od 10. do 12. junija.