Evropski mladinski pokal v Imstu

Jure Klofutar: Mina Markovič druga pri mladinkah, Leja Kos tretja pri starejših deklicah

Mina Markovič druga pri mladinkah, Leja Kos tretja pri starejših deklicah

Druga tekma za evropski mladinski pokal v športnem plezanju je bila ta konec tedna v avstrijskem Imstu, kjer se je zbralo 211 tekmovalcev iz 22 držav. Na tem tekmovanju se vsako leto zbere največ tekmovalcev in reprezentanc, zato je konkurenca primerljiva tisti s svetovnega mladinskega prvenstva. Tudi slovenska reprezentanca se je tekmovanja udeležila v popolni sestavi, našo državo je zastopalo 12 plezalcev in 12 plezalk. Po dveh kvalifikacijskih smereh se je sedem slovenskih plezalcev uvrstilo v finale, boljši so bili le Francozi in Avstrijci.

V nedeljskem finalu smo največ stavili na Mino Markovič, ki je zmagala na prvi letošnji tekmi, tokrat pa je svoj nastop končala na predzadnjem oprimku in osvojila drugo mesto. Pri starejših deklicah je Leja Kos priplezala do svoje prve medalje v evropskem pokalu, zasedla je tretje mesto, Nada Pintar pa je v isti kategoriji zasedla 10. mesto. Svojo najboljšo uvrstitev je s sedmim mestom v kategoriji starejših dečkov dosegel tudi Ciril Vezonik. Pri kadetih, kjer smo imeli kar tri finaliste, se nastop našim fantom ni posrečil tako kot so želeli. Najboljši je bil Miha Britovšek s osmim mestom, Urban Gros je bil 11., Grega Selak pa 12.

Dve medalji: Mina Markovič (levo) in Leja Kos (desno)

Spomladanski del sezone evropskega mladinskega pokala je tako končan, v mesecu avgustu pa se bo mladinska reprezentanca zbrala na skupnih pripravah za svetovno mladinsko prvenstvo, ki bo od 25. do 28. avgusta na Kitajskem.