Išči

MLA

MLA -di, -dina, -dinske akcije ... = od najmlajših, do mladih ... 

Mladina

Objavljalci

Authors

Arhiv

Pešbus Vitanje

V osnovni šoli Vitanje že tretjo leto zapored izvajamo v času evropskega tedna mobilnosti

Pešbus Vitanje

Nosilec projekta je Občina Vitanje, ki nam nudi podporo in vodi projekt.
Bistvo projekta Pešbus je, da se šolarji v šolo odpravijo peš, s kolesom, monokolesom, skirojem ali kakšnim drugim oblikam trajnostne mobilnosti.

Naša vizija je obuditi stare, varne poti, katere so ljudje nekoč uporabljali in jih označiti. Otroke pa spodbuditi, da jih začnejo ponovno uporabljati. V letošnjem letu smo se odločili odpreti tri nove linije Pešbusa: Fužine, Stenica in Paka, katere bomo tudi označili. Za razliko od ostalih izvedb Pešbusa v drugih šolah in občinah so naše proge Pešbusa dolge do 3,4 km, z vzponom 280 vm čas hoje domov pa vzame tudi do eno uro.
Pri vodenju Pešbusa v največji meri skrbijo strokovni delavci šole, kot spremljevalci pa so tudi člani PD Vitanje in društva upokojencev Vitanje. Letos smo povabili tudi člane Turističnega društva Vitanje. Otroci bodo za nagrado dobili čelno lučko, ki jih bo v krajših prihajajočih dnevih še dodatno motivirala za aktivnosti zunaj na prostem.

Vzporedno s projektom Pešbus izvajamo tudi projekt Peš kažipoti, kjer bomo s pomočjo nadarjenih učencev označili vodno učno pot Od kapljice do reke. Omenjeno učno pot so izdelali študenti Filozofske fakultete v Ljubljani pod mentorstvom profesorjev in strokovnih delavcev Občine in OŠ Vitanje. Projekt je sofinancirala Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Projekt se je zaključil na nivoju spletne objave gradiv in dveh objav v občinski reviji Vitanjčan in Geografskem obzorniku. V letošnjem letu pa bomo v naravi postavili 16 informativnih tabel in eno veliko informacijsko tablo. Pot bomo označili s pomočjo trajnih markacij in kažipotov, ki nas bodo usmerjale na številne zanimivosti ob poti.
Del poti nas vodi do Rakovca ob reki Hudinji, ki je v preteklosti predstavljala pomemben vir energije. Rakovec pa s svojo bogato zgodovino prevzame vsakega.

V sredo bodo na novinarski konferenci podrobneje predstavili Pešbus in Vodno učno pot.
Aktivnosti bodo izvajali v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in so financirane s strani Ministrstva za okolje in prostor v okviru sredstev Sklada za podnebne spremembe
.

Značke:
GL4

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

  • Število objav: 1374

MLA