TUJ

TUJ -e, -ec, -ina ... vsa območja izven Slovenije
Osnovne podkategorije so: evropsko, azijsko, CIS (območje nekdanje SZ), afriško, ameriško, Oceanija in antarktično

Jernej Kruder EP

Jernej Kruder je tudi danes pokazal, da je specialist za balvanske stene. Po odličnem finalnem nastopu je postal evropski prvak. Drugemu slovenskemu predstavniku Anžetu Peharcu je le en poskus zmanjkal za finale najboljše šesterice.

V Moskvi je ta teden evropsko prvenstvo v športnem plezanju. Danes je bila na vrsti tekma v balvanskem plezanju, kjer se je že v polfinalnem nastopu odlično izkazal Celjan Jernej Kruder, saj je edini osvojil štiri vrhove balvanskih smeri. V finalu je le samo ponovno dokazal, da je specialist za balvane. Tretji balvan je osvojil v manj kot minuti, potem ko ni uspelo vrha osvojiti nobenemu nasprotniku.

Moskva mu je kot kaže usojena, na lanski tekmi svetovnega pokala v balvanih je iz Moskve prinesel zlato medaljo. Pred dvema letoma je kot prvi Slovenec postal zmagovalec seštevka sezone svetovnega pokala 2018 v balvanih.IMG_1254

V polfinalu je plezal tudi Anže Peharc, ki je zgolj za eno mesto zgrešil finale.

Slovenca v nadaljevanju prvenstva čakata še težavnost ter kombinacija. Oba sta tudi kandidata za poslednjo olimpijsko vozovnico za olimpijske igre v Tokiu 2021, ki bo zadnji dan prvenstva v soboto pripadla najboljšemu Evropejcu v disciplini olimpijska kombinacija.