Janja Garnbret je zmagovalka

SPORTAL - Alenka Terab Košir: ... olimpijskih kvalifikacij, v petek lov na odličje

Prva dama športnega plezanja Janja Garnbret je z zmagovalka olimpijskih kvalifikacij in se bo v petek (10.30) v finalu najboljše osmerice borila za olimpijska odličja. Druga slovenska predstavnica Mia Krampl je olimpijsko premiero končala na 18. mestu.

22-letna Korošica je dan začela s 14. mestom v hitrostnem plezanju, kar je bilo manj od pričakovanj, nato pa v balvanskem delu prikazala tisto, kar smo od nje vajeni - brezhibno predstavo, v kateri je vse štiri balvane preplezala v prvem poskusu, in prevzela skupno vodstvo.

Odlično se je lotila tudi zadnje discipline, težavnostnega plezanja, nato pa na višini 30 zdrsnila, in pristala na 4. mestu. Zmnožek dosežkov ji je prinesel končnih 56 točk za najboljši dosežek kvalifikacij in priložnost za naskok na olimpijsko medaljo, ki jih bodo podelili po petkovem finalu najboljše osmerice.

V finale so se uvrstile še Korejka Seo Chae-hyun, Japonki Miho Nonaka in Akiyo Noguchi, ki bo po olimpijskih igrah zaključila kariero, Američanka Brooke Raboutou, Avstrijka Jessica Pilz in dve izraziti specialistki za hitrostno plezanje Poljakinja Aleksandra Miroslaw, ki je v hitrostnem delu skorajda postavila svetovni rekod in Francozinja Anouck Jaubert.

Siol, 04.08.2021 16:00