Mia v finale balvanov

STA: Slovenska plezalka Mia Krampl se je uvrstila v finale ...

... prve tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v disciplini balvani v Hachiojiju na Japonskem. Golničanka je bila v polfinalu šesta in si kot zadnja zagotovila nastop v popoldanskem finalu. Ta se bo začel ob 10. uri.

Kramplova, dobitnica srebrne kolajne v kombinaciji na lanskem evropskem prvenstvu v Münchnu, je bila edina od Slovenk v polfinalu. V njem je uspešno prišla do vrha dveh smeri in za las prehitela Izraelko Noo Shiran. Kramplova je dosegla dva vrha in dve coni, a ji je to uspelo v manj poskusih kot Izraelki. Le prvih sedem tekmovalk je uspešno preplezalo dve od štirih smeri, nastopilo pa je 21 plezalk.

Ob odsotnosti najboljše tekmovalke zadnjih let, Slovenke Janje Garnbret, ki se bo zaradi zloma palca na levi nogi karavani pridružila predvidoma junija v Pragi, je bila najboljša v polfinalu Nemka Hannah Meul. V finalu bodo nastopile še Kitajka Luo Zhilu, Američanka Brooke Raboutou, Japonka Anon Matsufuji in Izraelka Ayala Kerem.

V petek se je skozi kvalifikacijsko sito poleg Mie Krampl prebil le še Anže Peharc, ki je bil v moški konkurenci sedmi. Polfinale in morebitni finale v disciplini balvani ga čakata v nedeljo.

Zan Lovenjak Sudar je bil 37., kar ni bilo dovolj za nedeljski nastop med najboljšo dvajseterico. Jernej Kruder je bil tokrat na 41. mestu daleč za pričakovanji, Luka Potočar pa je balvansko sezono odprl s 65. mestom.

Pri ženskah je v kvalifikacijah Sara Čopar za las zgrešila današnji polfinale, bila je 22. Katja Debevec je slovenske nastope zaokrožila na 31. mestu.

Siol, 22.04.2023 ob 08:36