Vršič osvojili tekači

Gorenjski glas - Maja Bertoncelj: Boštjan Hrovat iz Begunj pri moških in Lidija Cerkovnik iz Bohinjske Bistrice pri ženskah sta zmagovalca sobotnega, okrog 12 km dolgega 17. Teka na Vršič, katerega organizator je TD Kranjska Gora.

Boštjan Hrovat iz Begunj pri moških in Lidija Cerkovnik iz Bohinjske Bistrice pri ženskah sta zmagovalca sobotnega, okrog 12 km dolgega 17. Teka na Vršič, katerega organizator je TD Kranjska Gora. Šestič je potekal v spomin na Andreja Kolenca, zato Andrejčkov tek. Udeležilo se ga je 107 tekačev in 20 tekačic. Udeležba ni primerljiva s kolesarskim vzponom na ta prelaz, pa vendarle je osvojiti Vršič izziv tudi za številne tekače.

Najhitreje je tokrat začel Kamničan Sebastjan Zarnik, ki pa je končal na drugem mestu. Za dobri dve minuti in pol ga je prehitel Boštjan Hrovat, ki je za progo od hotela Lek, kjer organizatorji vklopijo merjenje, do vrha potreboval 49 minut in 55 sekund. To je čas, ki ga zavidajo tudi številni kolesarji. Tretje mesto je osvojil Mirko Janjatovič iz Radovljice (52:49) in potrdil dobro pripravljenost za izziv, ki ga čaka ta konec tedna. 2. julija ob tretji uri zjutraj se bosta skupaj z organizatorjem Francijem Teražem podala na pot po desetih najvišjih vrhovih v Julijskih Alpah. Tudi Teraž je izvrstno pripravljen. Na Vršič je bil absolutno peti, vsega 19 sekund za Janjatovičem. Pri ženskah je bila Cerkovnikova v cilju s časom 1:1:54, drugo mesto je osvojila Daneja Grandovec iz Maribora (+2:36), tretje pa Zorka Bošnjak iz Hotedršice (+10:12).