Za začetek 14. in 18.

STA: ... Garnbretova in Kramlova v kvalifikacijah kombinacije

Na veliki olimpijski sceni sta svoj olimpijski krst doživeli športni plezalki Janja Garnbret in Mia Krampl. Na premieri pod petimi krogi nastopata v kvalifikacijah kombinacije v ženski konkurenci. Kombinacija združuje tri discipline, hitrost, balvane in težavnost. Športno plezanje je prvič na olimpijskih igrah.

Mia Krampl je obakrat zdrsnila in dosegla 18. čas. FOTO: Stoyan Nenov/ReutersV petkov finale se bo uvrstilo osem tekmovalk od 20. Najprej je bilo na vrsti hitrostno plezanje, ki Garnbretovi in tudi Kramplovi še najmanj ustreza. To se je videlo, ko sta v prvem poskusu dosegli 16. in 17. čas, Garnbretova 10,32, Kramplova 10,44. V drugem poskusu je Kramplova zaradi zdrsa svoj čas izboljšala za le stotinko sekunde, Garnbretova pa je cilj dosegla v 9,44 sekunde in osvojila 14. mesto. Kramplova je bila 18. Daleč najboljša je bila Aleksandra Miroslaw, ki je s 6,97 za stotinko sekunde zaostala za svetovnim rekordom Julije Kapline iz Rusije.

Zdaj se bodo plezalke pomerile v balvanskem plezanju, ob 14.10 pa se bo začel še odločilni del v težavnostnem plezanju. Garnbretova kot svetovna prvakinja v kombinaciji in svetovna prvakinja v težavnosti in balvanih je sicer glavna favoritinja za zlato kolajno na prizorišču športnega parka Aomi Urban.

Veliki finale z bojem najboljše osmerice iz kvalifikacij bo v petek ob 10.30 po našem času.

SPORTAL, 04.08.2011; 11.11: V živo: Ne preveč bleščeč začetek za Janjo in Mio

/.../ 1. del olimpijske kombinacije: hitrostno plezanje

Tekmovalke so se najprej pomerile na steni za hitrostno plezanje, kjer so oprimki na 15-metrski steni vedno enako razporejeni, tekmovanja pa poteka v parih in v dveh tekih.
Najhitrejši čas dneva je postavila Poljakinja Aleksandra Miroslaw, sicer izrazita specialista za to disciplino, ki je s časom 6,97 sekunde le za stotinko zgrešila ženski svetovni rekord Rusinje Julie Kapline, ki sta se ji nastopa v hitrostnem plezanju povsem ponesrečila.

Tudi Janja Garnbret je po napaki v obeh poskusih precej zaostala za svojim osebnim rekordom na hitrostni steni (7,91 sekunde), ki ga je julija letos postavila v Villarsu. Čas 9,44 v drugem poskusu jo je postavil na 14. mesto, Mia Krampl pa s časom 10,43 sekunde zaseda 18. mesto.