Objavljalci

Authors

Arhiv

Karin Tomažič

PS DPČ - Jernej Peterlin: ... si je z dobrim plezanjem na evropskem pokalu priborila nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu

V soboto in nedeljo, 13. in 14. avgusta, je bilo v Imstu na Tirolskem tekma za mladinski evropski pokal, kjer je nastopila članica DPČ Šmartno Karin Tomažič in dosegla dobro 16. mesto in si tako priborila nastop na mladinskem svetovnem prvenstvu.

Na tekmovanju, ki je potekalo v zibelki avstrijskega športnega plezanja v mestu Imst na Tirolskem, je nastopilo 24 slovenskih tekmovalcev v treh kategorijah. Med mladinkami je nastopila tudi Karin Tomažič, ki je bila s 16. mestom najboljša slovenska reprezentantka v tej kategoriji in si s tem priborila tudi nastop na svetovnem mladinskem prvenstvu. Uvrstitev na MSP pomeni tudi največji dosežek plezalne sekcije DPČ Šmartno do sedaj. Naši najboljši tekmovalci so na tekmovanju dosegli nekaj res odličnih rezultatov. Naj omenimo, da je Domen Škofic v kategoriji kadetov celo zmagal, ostali pa so osvojili še nekaj uvrstitev na stopničke, kar je dober obet pred odhodom na svetovno prvenstvo, ki bo prav tako v Imstu od 25. do 28. avgusta 2011.

Na MSP bo poleg članice DPČ Šmartno Karin Tomažič nastopilo še 17 slovenskih tekmovalcev in tekmovalk, kjer je glavni cilj doseči tudi rezultate, ki prinašajo medalje. Mladinska reprezentanca si je za glavno bazo priprav na SP spet izbrala plezalno steno v ŠD Pungrt v Šmartnem, kjer bodo še na treh skupnih treningih izpilili formo za nastop na najpomembnejši tekmi leta. Držimo pesti, da izpolnijo svoje cilje in se v Slovenijo vrnejo s čim več medaljami!

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

• Število objav: 27733