Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Lucija Tarkuš

... do bronaste medalje na evropskem mladinskem prvenstvu v težavnosti v Augsburgu

V Augsburgu v Nemčiji, je bilo med 8. in 10.julijem evropsko mladinsko prvenstvo v težavnosti.

Image
Lucija Tarkuš, ponovno do vrhunskega dosežka z bronasto medaljo, ki jo je osvojila v disciplini težavnost, v kategoriji mladink.

V kvalifikacijah je tekmovanje zaključila na drugem mesto z doseženim vrhom smeri in je se veselila večernega finala. V finalno smer je vstopila napadalno in žal spregledala stopek, kar ji je onemogočilo, da bi nadaljevala v smeri proti vrhu. Višina smeri je bila dosežena za odlično 3. mesto, kar nakazuje povratek med plezalno elito.

Za Lucijo je bilo prvenstvo v Augsbergu zadnje v mladinski kategoriji in kot zanimivost in čestitka, da se je kot mladinka udeležila 4 evropskih prvenstev v težavnosti in prav iz vsakega prvenstva vrnila z medaljo in sicer lansko leto z zlata  in trikrat  bronasta.

Lucija je odpotovala v Združene države Amerike v Birmingham, kjer so Svetovne igre (The World Games 2022 Birmingham > spremljamo na olimpics.com) in tekmuje v težavnosti > PROGRAM TEKMOVANJA.

AKSB, 14.07.2022
Lucija Tarkuš do bronaste medalje na evropskem mladinskem prvenstvu v težavnosti v Augsburgu