Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Na Krvavec najhitreje Miran Cvet

Gorenjski Glas - Jasna Paladin: Sedmega Gorskega teka na Krvavec se je udeležilo nekaj več kot 150 tekačev.

Cerklje – Krvavec je bil minulo soboto spet v znamenju gorskega teka. Nekdaj cenjeno tekmovanje, ki je vrhunec doživelo leta 2001 z organizacijo evropskega prvenstva v gorskih tekih, je po enajstletni prekinitvi znova privabilo strmin željne tekače.

Organizatorji (RTC Krvavec so pomagali nekdanji organizatorji iz Športnega društva Krvavec) so pripravili štiri proge različnih dolžin za sedem starostnih kategorij. Tekači in tekačice članskih in veteranskih kategorij so startali pri Pizzeriji Pod Jenkovo lipo v Dvorjah in tekli vse do Hotela Krvavec (kjer je bil sicer cilj vseh kategorij), z devet kilometrov dolgo progo in 1200 višinskimi metri vzpona pa so pri moških najbolje opravili Miran Cvet iz Hrastnika (56,55), Simon Alič iz ŠD Nanos (57,50) in Rok Bratina iz KGT Papež (57,57). Pri ženskah je bila najhitrejša Jana Bratina iz ŠD Nanos (1:11,20).

• Število objav: 27677