Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Odličen zaključek sezone 2011

KGT Papež - Mira Papež: V sredo, 7. 12. 2011, se je v OŠ Stranje zbralo preko 100 gorskih tekačev KGT Papež na zaključnem zboru in podelitvi najboljšim v sezoni.

Za tekače KGT Papež se je sezona 2011 v gorskih tekih zaključila zelo uspešno. Osvajali so zmagovalne stopničke na lokalnem in državnem nivoju, se uspešno udeležili evropskega in svetovnega prvenstva ter tekem svetovnega pokala.

Najboljši gorski tekači so prejeli posebna priznanja AZS–gorski teki. Med dobitniki priznanj (vseh 42) jih je bilo kar 14 iz KGT Papež, med njimi je bilo kar pet zmagovalcev Pokala (Klemen Golob, Ana Milović, Domen Zupan, Gašper Bregar, Ivan Urh). Na zboru je bogate praktične nagrade in knjižna priznanja podelil Dušan Papež, predsednik KGT Papež.

Najboljša zmagovalna trojica med mlajšimi dečki je bila kar iz KGT Papež: suvereno prvi, zmagovalec vseh tekem, je bil Klemen Golob, drugouvrščeni je bil Rok Sušnik, ki je bil drugi tudi na vseh tekmah, 3. mesto pa je pripadlo Luki Uraniču. Med mlajšimi deklicami je zmagovalka Pokala Slovenije 2011 Ana Milović, ki je tudi nepremagljiva zmagovalka vseh petih tekem. Med starejšimi dečki je priznanje za tretje mesto prejel Aljaž Božič, pri starejših deklicah pa Karmen Orehek. Pri mladincih je bil zmagovalec Domen Zupan, med člani pa Gašper Bregar. Med mlajšimi veterani je 3. mesto pripadlo Metodu Bregarju. Med starejšimi veterani je zmagovalec Pokala Ivan Urh pred drugouvrščenim Bojanom Kemperlom.

Poleg tekem v Pokalu Slovenije so se tekači udeleževali še drugih pomembnih tekmovanj na svetovnem nivoju. Zupančič Marjan je na svetovnem prvenstvu v gorskem maratonu sodeloval v reprezentanci, ki je dosegla 2. mesto ekipno. Že sedmič je bil tudi zmagovalec Triatlona jeklenih. Odlično so se odrezali tudi na enem največjih tekaških izzivov v Evropi (Zugspitz Extrem Berglauf), na katerem skušajo tekači osvojiti skoraj 3000 m visok cilj na najvišji nemški gori Zugspitz.V kategoriji M30 je Klemen Triler prejel zlato odličje, prav tako Ivan Urh v kategoriji M55. Debitant na najvišji nemški gori Uroš Tomec pa je pritekel 8. mesto
(kategorija M20).

Na teku na Višarje 18. STAFFETTA ALPINA DEL MONTE LUSSARI, 10. Memorial "CARLO EMANUELE MELZI" je tako pri moških kot ženskah zmagala slovenska ekipa. Štafeti KGT Papež sta bili osmi (Matic Plaznik, Luka Mihelič, Domen Zupan) in deseti (Ivan Urh, Gregor Mlakar, Franci Teraž).

Collina v Italiji je bila prizorišče 49. štafetnega teka v organizaciji italijanskega kluba CAl iz Forni Avoltri. Odlično so se uvrstili tudi Ivan Urh, Gregor Mlakar in Franci Teraž, saj so bili ekipno 15. od 99 štafet.

Grand Prix tekma v Mayrhofnu je bila uspešna za naše tekače.Med člani KGT Papež je tekel tudi Klemen Triler, ki je bil devetnajsti. Odlična sta bila tudi brata Božič (Anže 42. in Aljaž 50.), Jure Grmšek paje bil 47.

Odlična nastopa sta opravila tudi Ivan Urh in Gregor Mlakar na teku Drei Zinnen Alpine Laufv Dolomitih.

V Palluzi je potekalo SP v gorskih tekih za veterane, kjer so odlično so nastopili tudi tekači KGT Papež: la. Janjatovič Mirko, 7. Župančič Marjan in 19. Bregar Metod, 6. Teraž Fanci.

Sebastjan Zarnik je bil odlični drugi na teku 7. Skyrace Dolomiti Friulane v Italiji.

Posebno pohvalo za sezono 2011 pa zaslužijo mladi tekači, za kar so zaslužni sami, trenerji in seveda tudi starši. Priznanja, pohvale, pokale so prejeli tako v Pokalu Slovenije kot na državnih prvenstvih. Tudi v tujini so rumenčki KGT Papež dobro poznani, saj so se domov redno vračali s priznanji in pokali. Udeleževali so se tekem v Avstriji in Nemčiji (Lipizzaner lauf, Internationaler Schwarzgupfberglau, Geolaufpri Beljaku v Avstriji, Karnten Lauft v Klagenfurt, Bad Reichenhal in Kitzbiihel ).

Na Državnem prvenstvu v uličnih tekih za osnovne in srednje šole in na Odprtem državnem prvenstvu v cestnih tekih na 10 km v Slovenj Gradcu so v različnih kategorijah dosegli zavidljive dosežke in se uvrstili od 1.– 3. mesta: Klemen Golob, Ana Milović, Igor Cosić so dosegli naziv državnega prvaka, državni podprvaki so bili Rok Sušnik, Karmen Orehek . Med dečki letnik 2001 je bron dosegel Luka Uranič.

Odličen pa je bil tudi nastop tekačev na DP v gorskih tekih na Smledniku, kjer sta bila prvaka Ana Milovič in Klemen Golob na promocijskem teku med mlajšimi dečki/deklicami . Najmlajši so se udeležili tudi priprav v Medulinu in tekaškega tabora v Planici. Od skupno 31 udeležencev je bilo kar 14 članov kluba KGT Papež.

Dušan Papež se je s priznanji in praktičnimi nagradami zahvalil tudi trenerjem najmlajših (Ivanu Urhu, Miranu Škrtiču, Klemnu Janši, Juretu Grmšku, Špeli Papež). Pohvalil je trdo delo trenerjev in mladih tekačev, ki jih je sedaj že preko štirideset.

Tudi mladinci so dosegali odlične rezultate. Na državnem prvenstvu Slovenije za starejše mladince v Mariboru sta Matic Slabe in Denis Milić s taktičnim tekom na 5000 m dosegla 2. mesto (Slabe) in 3. mesto (Milić). Na 6. mednarodnem tekmovanju v gorskih tekih za mladince je bil član reprezentance tudi Anže Božič in dosegel 32. mesto. Domen Zupan je bil član mladinske reprezentance na EP v Turčiji in SP v Albaniji, prav tako Matic Slabe, v članski pa Gašper Bregar.

Na Državnem prvenstvu v gorskem teku za štafete na Šumberku so bili gorski tekači KGT Papež trikratni državni prvaki v različnih kategorijah. Med mladinci je zmagala mladinska štafeta v postavi Denis Milić, Domen Zupan in Matic Slabe. Tudi ekipa članic (Mateja Šimic, Ela Tonin Mali, Nina Oražem) je dosegla 1. mesto. Prav tako je naziv državnih prvakov dosegla ekipa članov v postavi Sebastjan Zarnik, Gašper Bregar in Marjan Župančič. Drugo uvrščena je bila tudi ekipa članov KGT Papež (Uroš Tomec, Bojan Ambrožič, Metod Bregar). Med pionirkami je zasedla 2. mesto ekipa deklic v postavi: Karmen Orehek, Ana Milović in Ana Majnik.

Letošnje leto je bilo tudi leto podvigov. Podvig Jureta Grmška Grintovec, Stol, Triglav žal ni uspel v celoti, bil pa je dober trening, kot pravi, da lahko po 80km teka in hoje po hribih, še vedno teče dober tempo po ravnini.

Odmeven pa je bil izziv Francija Teraža, legende gorskega teka, alpinista, gorskega reševalca, ki mu je uspel podvig na deset najvišjih vrhov v Julijskih Alpah v 39 urah. Na zboru smo predstavili njegovo športno pot in si ogledali dokumentarni film o njegovem podvigu. Dušan Papež se mu je zahvalil s posebnim priznanjem in ga skupaj z Ivanom Urhom postavil kot svetel zgled športnika vsem najmlajšim, saj sta bila pionirja gorskega teka in ostajata legendi.

Klub je letos organiziral tudi dve tekmi: 15. tek k Sv. Primožu in 13. gorski tek na Grintovec. O odlični izvedbi priča množična udeležba na obeh. Dušan in Mira Papež sta za odlično organizacijo 13. gorskega teka na Grintovec prejela priznanje AZS–gorski teki, prav tako za 1. mesto na Ekipnem prvenstvu Slovenije za leto 2011.

Letos je kategorizacijo doseglo kar 9 članov (Marjan Zupančič, državni razred: Sebastjan Zamik, Matjaž Mikloša, Klemen Triler, Gašper Bregar, Mateja Šimic, Mirko Janjatović, mladinski razred: Matic Slabe, Domen Zupan), kar priča o izjemnih dosežkih kluba.

Uspešna sezona je rezultat skupnega dela tako tekačev, trenerjev, staršev in tudi kluba, zato smo lahko vsi skupaj ponosni na dosežene rezultate, ki so vidni tako doma kot tudi v svetu.