Informacije

Objave z informativno vsebino.

Informacije

Petzen Climbing Trophy 2009

ALPIKOR - Gregor Vezonik: Konec tedna smo se nekateri izmed slovenskih tekmovalcev udeležili že tradicionalnega tridnevnega tekmovanja v Šmihelu pod Peco.

Slovensko ekipo smo sestavljali: Andraž Karničnik, Žan Sudar, Lana Skušek, Petra Glušič, Tinkara Capuder, Tina Jereb, Sara Glušič, Hana Zorčič, Miha Hajna, Julija Kruder, Peter Jereb, Monika Zorčič, Ciril Vezonik in Gregor Vezonik.

Tekma je stekla gladko, čeprav je bilo na štartni listi kar 255 tekmovalcev (prej prijavljeni 298) iz štirinajstih držav.
Prvi dan, v petek, 10. julija, je bilo na sporedu hitrostno tekmovanje in s svojo hitrostjo so si finale priplezali: Miha Hajna, Julija Kruder in Andraž Karničnik. V finalu se je najbolje odrezala Julija saj je pometla s konkurenco in zmagala, Miha je bil tretji, Andraž pa četrti.
V soboto in nedeljo smo se pomerili v težavnosti in balvanih. Stopničke smo si po finalu v težavnosti priborili: Lana Skušek (3.), Julija Kruder (3.), Andraž Karničnik (1.), Ciril Vezonik (1.) in Gregor Vezonik (3.). V balvanski preizkušnji se je med najboljše tri uvrstil le Andraž, ki se je na najvišjo stopničko povzpel s 434 točkami prednosti pred drugouvrščenim.

V skupnem klubskem seštevku smo se tekmovalci AK Ravne po številu medalj uvrstili na tretje mesto med 41 sodelujočimi klubi.