Objavljalci

Authors

Arhiv

Večerov gorski tek po Pohorju

Večer, Slovenija: V soboto je bila na sporedu prva od treh športnorekreacijskih prireditev Večerov šport na Pohorju - Tek po gozdnih poteh Pohorja od Maribora do Rogle in nazaj, v dolžini približno 68 kilometrov.

Rekreacijski tek se je začel pri Draš centru pod Pohorjem, tekači pa so tekli na dveh progah, 31-kilometrski progi od Rogle do Maribora, in 68-kilometrski progi od Draš centra v Mariboru do Peska na Pohorju in nazaj. Oba teka sta bila speljana po pohorski kolesarski transverzali in pohorski planinski transverzali, udeležili pa so se ga tekači iz vse Slovenije. "Daljše razdalje se je udeležilo deset tekačev in ena tekačica, krajše pa 17 tekačev in pet tekačic. Najstarejša udeleženka teka je bila stara 65 let, najstarejši tekač pa 67. Ker je bil tek rekreacijskega značaja, se ni upošteval končni čas, zato so na koncu bili zmagovalci vsi. Vsi tekači so tudi izrazili željo, da bi gorski tek po Pohorju uvrstili med tekmovalne programe. Namen Večerovega teka je bil pravzaprav udeležencem Športnega vikenda dati malo več akcije," je povedal organizator Bojan Šušteršič.

Naslednja Večerova rekreativna akcija bo na sporedu že 19. junija, ko se bodo zainteresirani lahko udeležili tradicionalnega Pohoda čez Pohorje ob dnevu državnosti, ki se bo začel na Kopah in končal v Mariboru, medtem ko bo zadnji del trilogije na sporedu 9. avgusta, ko se bo čez Pohorje kolesarilo, in sicer od Kremžarjevega vrha nad Slovenj Gradcem do Maribora.

Igor Selan

Vecer.si 07.06.2010

Ker je bil tek rekreacijskega značaja, se ni  upošteval končni čas, zato so na koncu bili zmagovalci vsi.