Poobjave starejših  dokumentov (člankov,  fotografij), zgodovinske predstavitve ...

Authors

Arhiv

Uspešna prva izvedba Teka na Vogel!

Tekac.si - Uroš Buh: Gorski tek na Vogel bo postal stalnica!

Gorski tekači, ki jih niso premamili limanci pomopozne najave prvič izvedenega Red Bull 400 v Planici, so se lahko v soboto pomerili na bistveno bolj ‘klasičnem ’ teku na Vogel.

Teka se je udeležilo nekaj čez šestdeset tekačic in tekačev, kar je za prvo izvedbo in naravo teka zagotovo velik uspeh. 7,6 km dolga trasa je tekmovalce peljala skozi Žagarjev graben do Vogla, vmes pa so morali premagati še 1000 metrov višinske razlike, na koncu pa so v cilj prišli prav vsi udeleženci. Najhitrejši je bil stari znanec bohinjskega Triatlona jeklenih in uspešen gorski tekač Marjan Zupančič, ki je do vrha potreboval 49 min in 24 sek, v ženski konkurenci pa je šlo prvo mesto v roke Urše Trobec iz Polhovega Gradca, ki je v cilj pritekla v času 1:02:23.

Med prvim in zadnjim tekmovalcem na progi je bilo sicer na koncu resda skoraj za eno uro razlike, a če ob tem povemo, da je bil zadnji tudi najstarejši udeleženec teka, 76-letni domačin Tone Pekovec, potem je razlika res zanemarljiva. Po koncu tekmovanja je sledila še svečana razglasitev in seveda malica, ki so jo skuhali v Viharniku. Vogel je v soboto nudil vse: odlične pogoje, prekrasno kuliso ter seveda dobro tekaško družbo.

Smučarsko društvo Bohinj, ki je Tek na Vogel organiziralo ob podpori Turizma Bohinj, Turističnega društva Bohinj, Žičnic Vogel in ostalih sponzorjev, ter več kot 30 prostovoljnih delavcev, po večini članov društva se nadeja, da bi se tek uvrstil med vsakoletne tradicionalne tekaške dogodke.

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.