Napovedi

Bilten, napovedi vremena, razmer, SPIN, ...

Napovedi

Domen Škofic je postal

PZS: ... mladinski evropski prvak v težavnostnem plezanju - V finalu mladinskega evropskega prvenstva je bilo kar devet naših - Danes nastopi še Anže Peharc, aktualni svetovni prvak med starejšimi dečki

V soboto, 3. novembra, se je v francoskem Gemozacu začelo prvo mladinsko evropsko prvenstvo v športnem plezanju. Med 316 tekmovalcev v vseh kategorijah je tudi 13 naših in - 9 se jih je uvrstilo v finale.

Naši tekmovalci so nastopili zares dobro, najboljše med njimi pa mladinec Domen Škofic, aktualni mladinski svetovni podprvak, ki je izmed vse konkurence najboljše odplezal smer in zasluženo zmagal
Med mladinci je bil Sergej Epih 5., Jure Raztresen pa 8., mladinka Tina Šušteršič je dosegla 9. mesto v finalu, kadeti pa so si priplezali naslednje rezultate: 6. mesto Martin Bergant, Gregor Vezonik 8., Milan Preskar 11., ter kadetinja Tjaša Kalan 14. mesto.

Izjavi:
Borut Kavzar: "Prvi del evropskega prvenstva je končan. Občutki po finalnih nastopih naših reprezentantov so precej mešani. Kljub temu da smo danes imeli osem finalistov, so nastopi bili malce slabši v primerjavi z ostalimi tekmami letos. Samo tekmovanje je bilo zopet odlično organizirano, nenazadnje pa imamo prvega evropskega prvaka v zgodovini.
Konec novembra nas sedaj čaka še zadnja tekma evropskega pokala v Kranju, ko bom lahko pokazali, kaj zmoremo tudi pred domačim občinstvom."

Domen Škofic: "S tekmo sem zadovoljen, škoda le da je format tekme enak tekmam evropskega pokala. Potek svetovnega prvenstva, kjer je potrebno poleg kvalifikacij dobro odplezati še polfinale in finale, prinaša več tekmovalnega pritiska, zato je tudi občutek zmagoslavja bolj intenziven.
Finale sem odplezal po svojih najboljših močeh, na žalost nisem smeri preplezal, ampak to ob osvojitivi naslova evropskega prvaka niti ni tako pomembno."

Pripravila: Zdenka Mihelič
Foto Borut Kavzar, PrtScr

03.11.2012

Program: Nedelja, 4. november
od 9. do 11. ure finale: starejši dečki in starejše deklice
od 12.30 do 16.30: tekmovanje v hitrostnem plezanju

V finalni preskus se danes podaja še Anže Peharc, sicer aktualni svetovni prvak med starejšimi dečki; spremljate ga lahko v živo