Bilten, napovedi vremena, razmer, SPIN, ...

Napovedi

Katja Vidmar blizu finala SP

Tomo Česen: Tretja tekma letošnjega svetovnega pokala v balvanskem plezanju

Fiera, 19. junij: Tretja tekma letošnjega svetovnega pokala v balvanskem plezanju se je včeraj pozno zvečer končala v Fieri v italijanskih Dolomitih. Zmaga je v ženski konkurenci šla v roke aktualni evropski prvakinji Olgi Bibik iz Rusije, pri moških pa je prvič v karieri slavil Francoz Gerome Pouvreau.

Na tekmi so nastopili tudi slovenski reprezentantje, med katerimi se je najbolje znašla Katja Vidmar. Osvojila je dobro 15. mesto in zelo malo zaostala za finalom najboljših. Pri moških je bil od naših najuspešnejši Grega Šeliga. V svojem prvem nastopu za svetovni pokal je nastopil presenetljivo dobro in osvojil 18. mesto. Slabše sta se odrezala Urh Čehovin in David Stepanjan.
Naboljše balvanske plezalce sveta sedaj poleg svetovnega prvenstva v Münchnu v začetku julija čaka samo še zaključna tekma svetovnega pokala. Ta pa bo na sporedu konec septembra v francoskem Firminyju. Trenutno v skupnem seštevku vodita pri ženskah Sandrine Levet iz Francije, pri moških pa njen reprezentančni kolega Jerome Meyer.

Rezultati iz Fiere:
Ženske: 1. O. Bibik (RUS), 2. S. Levet (FRA), 3. I. Abramtchouk (RUS), 15. K. Vidmar (SLO)
Moški: 1. G. Pouvreau (FRA), 2. K. Fischhuber (AUT), 3. A. Earl (GBR), 18. G. Šeliga, 35. U. Čehovin, 52. D. Stepanjan (vsi SLO).