Arhiv

V Bruslju na stopničkah Maja Vidmar

Bruselj - Tomo Česen: Slovenija med državami na drugem mestu

Slovenija med državami na drugem mestu

Bruselj, 1. maj: Druga letošnja tekma svetovnega pokala v športnem plezanju je bila na sporedu v Puursu v bližini Bruslja.

Tako kot pred tednom dni v Bolgariji je bil nastop slovenske ekipe tudi v Bruslju izredno uspešen. Potem ko je na otvoritveni tekmi na drugem mestu pristala Natalija Gros, se je tokrat na stopničke s 3. mestom zavihtela Maja Vidmar. Naša ekipa je imela sicer v finalu kar tri predstavnice. Poleg Vidmarjeve sta si nastop med najboljšimi zagotovili še Natalija Gros in Lučka Franko. Grosova je bila pred finalnim nastopom celo na drugem mestu, finalni nastop pa ji potem ni uspel tako kot bi si želela. Verjetno najbolj zadovoljna ni bila tudi Vidmarjeva. V finalu je namreč padla iz zadnjega oprimka in zadržan vrh bi zanjo pomenil drugo mesto. Žal sta v polfinalu zaradi zdrsa mnogo prezgodaj končali Martina Čufar in Mina Markovič. Brez te napake bi bil slovenski nastop še mnogo uspešnejši.
Pri moških so bili vsi trije (Matej Sova, Tomaž Valjavec in Klemen Bečan) zanesljivo v polfinalu, kjer pa je bila smer tokrat pretrd oreh za napredovanje v finale med osmerico najboljših. V zelo zahtevni smeri se je še najbolj znašel Matej Sova, ki je osvojil 16.mesto.

Sicer pa je letošnja novost tudi točkovanje svetovnega pokala za države. Tokrat v Bruslju je zmagala Francija pred Slovenijo in Švico. Naslednja preizkušnja svetovnega pokala bo zadnji majski vikend v avstrijskem Imstu.

Rezultati Bruselj:
Ženske: 1. A. Eiter (AUT), 2. S. Levet (FRA), 3. M. Vidmar, 6. N. Gros, 7. L. Franko, 17. M. Čufar, 22. M. Markovič (vse SLO)
Moški: 1. R. Puiblanque (ESP), 2. F. Crespi (ITA), 3. A. Chabot (FRA), 16. M. Sova, 20. K. Bečan, 26. T. Valjavec (vsi SLO),