Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Novosti

Čoparjeva in Kruder

Barbara Gradič Oset: ... zmagovalca prve tekme DP v balvanskem plezanju

Sara Čopar in Jernej Kruder sta zmagala na prvi tekmi državnega prvenstva 2023 v balvanskem plezanju, ki jo je Komisija za športno plezanje PZS v sodelovanju s Športno-plezalnim društvom Korenjak organizirala 1. in 2. aprila na balvanski steni v Logu-Dragomerju.

V članski konkurenci je med dekleti slavila Sara Čopar (ŠPO Celje), ki je v finalu dosegla tri vrhove, odlično ji je sledila drugouvrščena Lucija Tarkuš (AK Impol Slovenska Bistrica) s tremi vrhovi, kolikor jih je dosegla tudi Katja Debevec (PK Scena) na tretjem mestu. Na četrto mesto se je uvrstila Jennifer Buckley (Društvo za razvoj plezalne kulture), na peto Lučka Rakovec (Plezalni klub FA).

Med člani si je zmago s tremi vrhi, a najmanj poskusi, priplezal Jernej Kruder (ŠPO Celje), isto število vrhov je osvojil tudi Anže Peharc (AO Kranj na drugem, da vrhova je osvojil Zan Lovenjak Sudar (PK Scena) na tretjem mestu. Četrti je bil Martin Bergant (PK Škofja Loka), peti pa Luka Jerman (PK Kamnik).

V mladinski konkurenci (do 20 let) sta na najvišjo stopničko stopila Sara Čopar in Luka Jerman, med kadeti (do 18 let) pa Lina Funa (ŠPK PLus) in Gorazd Jurekovič (ŠPO Radovljica). Med starejšimi deklicami in dečki (do 16 let) sta slavila Naja Isak (ŠD Balvanija) in Lan Čreslovnik (ŠD Bavanija), med mlajšimi deklicami in dečki (do 14 let) Zala Marjetič in Martin Stanovnik (oba ŠPD Korenjak), med cicibani (do 12 let) pa Sofija Dražumerič (ŠPO Celje) in Sever Ivekovič (ŠPD Korenjak).

Celotni rezultati (PDF): 1. tekma DP balvani Log-Dragomer

YouTube, 3. apr. 2023 - Korenjak Jak: Državno prvenstvo v balvanskem plezanju 2. april 2023