Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

EP Pariz 2008 in slovenski dream-team

Pariz, 18. oktober - Tomo Česen: Danes zvečer v balvanih še dve finalistki

Včeraj pozno zvečer se je na evropskem prvenstvu v športnem plezanju v Parizu končal finalni nastop v težavnosti za ženske. Slovenski dream-team, kot ga nekateri imenujejo, je dosegel odličen izkupiček in osvojil dve kolajni.

Viceprvakinja je postala Maja Vidmar, z bronasto kolajno pa ji je na stopničkah delala družbo še Mina Markovič. Izvrsten ekipni uspeh je s četrtim mestom dopolnila Natalija Gros.

Druga končna odločitev je bila v moškem balvanskem plezanju. Klemenu Bečanu se ni uspelo uvrstiti v finale, je pa osvojil zelo solidno 11. mesto.

Danes sta na sporedu še dve finalni odločitvi. Finale moških v težavnosti bo žal minil brez nastopov naših. Klemen Bečan je z 9.mestom za las zgrešil nastop med osmerico, Matej Sova pa je končal na 12. mestu.
Bo pa zato povsem drugače v finalu ženskih balvanov, kjer pa bosta obe slovenski predstavnici. Natalija Gros in Katja Vidmar po dopoldanskem polfinalu držita tretje in četrto mesto. Grosova je tako edina tekmovalka letošnjega evropskega prvenstva, ki se je uspela uvrstiti v finale tako v težavnosti kot tudi v balvanih.