Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Gorski tek

AO Tržič: ... Čaven Proaktion Vertikal KM 2014

Začetki gorskega teka segajo daleč v zgodovino, ko je človek moral v višje ležečih predelih teči, da bi preživel, ujel žival za hrano, da bi pobegnil nevarnosti in naravnim katastrofam, bil uspešen v vojni ali pa prenašal informacije. Prva tekma v gorskem teku je potekala na Škotskem, ko jo je organiziral kralj Malcolm Canmore v Braemaru leta 1068, da bi našel nekoga, ki bi mu hitro prenašal informacije. Tekmovalci so tekli na vrh najbližje gore in nazaj.

Naša članica, Klara Meglič se je udeležila gorskega teka na Čaven in osvojila drugo mesto med mlajšimi članicami. Alpinizem sam po sebi je premalo za resno udejstvovanje v gorah, zato kar nekaj članov AO Tržič vzporedno trenira še kakšen drug šport. Seveda so te dejavnosti večinoma ravno tako povezane z gorami - gorsko kolesarjenje, turno smučanje, padalstvo ...

Klari želimo uspešno nadaljevanje in uspeh pri naslednjem cilju - prehiteti očeta Milana na turnosmučarskem rallyu na Jezerskem!

Klara pravi: Moja prva tekma je že za mano, sedaj pa novim ciljem naproti. Proga je bila dolga 4 km, višinske razlike pa je bilo 1074 metrov. Štart je bil v kraju Lokavec, cilj pa pri koči na Čavnu. Tekma se bo v sezoni 2015 štela za pokal Primorskih tekov. Vreme smo imeli lepo, tudi družba je bila odlična, vse pohvale tudi organizatorjem in vse čestitke še ostalim tekmovalcem.