Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Grosova na koncu peta

Tomo Česen: - po vodstvu v polfinalu

Na drugi letošnji balvanski tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hallu je polfinalni nastop odlično opravila naša Natalija Gros. V finale je odšla kot vodilna, tam pa ji ni uspelo ponoviti polfinalnega nastopa in je na koncu osvojila 5. mesto. Kot pravi sama, je plezala precej bolj sproščeno kot na začetku na Japonskem, kjer je bila za las ob stopničke.

Pri fantih Klemen Bečan tokrat ni ponovil odličnega nastopa iz Japonske, kjer je bil v finalu šesti. Tokrat je pristal na 25. mestu. Sicer je pri moških zmagal Avstrijec Fischhuber, mladi Adam Ondra (njegov prvi nastop na svetovnem pokalu) pa je stal na tretji stopnički. Pri ženskah sta si zmago razdelili tudi po superfinalu domačinka Anna Stohr in Japonka Akiyo Noguchi.

Od naših je v ženski konkurenci nastopila še Mina Markovič in osvojila 13. mesto, medtem ko je morala Katja Vidmar doma ostati zaradi poškodbe. Pri fantih so poleg Bečana nastopili še Jernej Kruder (41. mesto), Nejc Čuješ (55. mesto) in Blaž Rant (75. mesto).