Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Grosovi v balvanskem plezanju bronasto odličje

Tomo Česen: Včeraj se je v Brnu končal letošnji svetovni pokal v balvanskem plezanju

Brno, 11. novembra - Včeraj se je v Brnu končal letošnji svetovni pokal v balvanskem plezanju. Natalija Gros je bila skupaj s Francozinjo Danion in Ukrajinko Shalagino še v igri za končno zmago. Na koncu je naslov v skupnem seštevku odnesla domov Francozinja. Grosovi (Red Bull, Volksbank, Sawal, La Sportiva) se ni uspelo uvrstiti v finale, vendar je z devetim mestom na tekmi v skupnem seštevku osvojila bronasto kolajno in največji slovenski uspeh doslej v tej disciplini.

V ženski konkurenci je od naših zelo uspešno nastopila še Katja Vidmar, ki je končala tekmo na 13. mestu. Pri fantih, kjer je bil najboljši Rus Sharafutdinov, sta Klemen Bečan in Blaž Rant zasedla 25. oziroma 44. mesto.

Podrobnejši rezultati tekme so na: IFSC-climbing.org ...result

Skupni vrstni red svetovnega pokala 2007 - balvani:
Ženske: 1. Juliette Danion (FRA), 2. Olga Shalagina (UKR), 3. Natalija Gros, 39. Katja Vidmar (obe SLO)
Moški: 1. Kilian Fischuber (AUT), 2. Dmitry Sharafutdinov (RUS), 3. Stephane Julien (FRA), 43. Blaž Rant, 64. Klemen Bečan (oba SLO)

Podrobnosti IFSC-climbing.org...ranglist

Tomo Česen

Za boljšo predstavo o tekmovanju pa še dve sliki s strani uveljavljenega češkega spletišča Lezec.cz, kjer so obsežno reportažo z videom: