Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Kruder 6. v finalu

Grindelwald: Na tretji tekmi za svetovni pokal v balvanskem plezanju je Jernej dosegel šesto mesto

V finale, ki bo ob 16.30, se bo Jernej Kruder podal kot zadnji. V polfinalu je namreč kot edini preplezal štiri balvanske probleme in ga zaključil kot vodilni.

V finalu pa ni šlo vse po načrtih, Jernej je žal kot vodilni po polfinalu nastopil kot 6., dosegel ni nobenega vrha* in končal tudi na 6. mestu. Vendar pa je uvrstitev v finale, v katerega se je Jernej letos uvrstil prvič, odličen pokazatelj, da je Jernej v samem vrhu balvanistov in se lahko kosa z najboljšimi.
* Plezanje v finalu je zapravil z zamudo v izolacijsko cono; torej sploh ni plezal/poskušal.

Mina Markovič je tekmovanje končala na 7. mestu, Katja Kadič pa na 17. mestu, v kvalifikacijah pa je s 33. mestom končal tekmovanje Domen Škofic.

Vir: PZS, Friko + IFSC

Organizator: Boulder Happening

IFSC končni rezultati: moški | ženske
IFSC rezultati polfinala: moški | ženske
IFSC: prenos v času tekmovanja