Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Mina v finalu

Friko - Peter Mikša: Končan je tudi polfinalni del SP na Logu. V večerni finale se je uvrstila Mina Markovič,
PZS - Zdenka Mihelič: Mina Markovič v finalu - IZJAVA

... ki je prikazala odlično plezanje in bila uspešna v treh od štirih polfinalnih balvanskih problemih ter osvojila tretje mesto.

Nastopili so še štirje naši, ki so končali na naslednjih mestih: Klemen Bečan 11. mesto, Jernej Kruder 12. mesto, Maja Vidmar 10. mesto in Katja Vidmar 19. mesto med dvajsetimi polfinalisti v vsaki kategoriji (moški, ženske).
Najboljše je pri dekletih nastopila Anna Stoer, pri fantih je prvo mesto v polfinalu zasedel Guillaume Glairon Mondet.

V finalu bo nastopilo po šest najboljših v vsaki kategoriji!

Večerni spored: > Prenos IFSC TV
18.30 predstavitev finalistov in ogled balvanov
19.00 začetek finala – ženske in moški
21.00 zaključna slovesnost

PZS.si - Zdenka Mihelič: Mina Markovič v FINALU
                               IZJAVA

/.../ Mina Markovič je po polfinalu takole ocenila svoj nastop: »Balvani so bili v primerjavi s kvalifikacijami precej težji. A sem se tako kot včeraj zbrala in dobro odplezala. Prva dva balvana sta šla kar sama od sebe, čeprav nista bila lahka, v zadnjem balvanu pa sem si sama pri sebi ustvarila pritisk, da ga želim spletati v prvo - tako je prišla tudi kakšna čudna kombinacija rok, nog, a mi je uspelo in vesela sem, da sem vztrajala. V tretjem balvanu sem šla dobro, a skok na nasprotno stran mi je bil videti strašen. Tako se nisem mogla prepričati, da bi naredila ta gib in skočila. S svojim polfinalnim nastopom pa sem zadovoljna. V finalu želim plezati tako kot do sedaj v teh dveh dnevih.« ...

22.04.12, 12:09