Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Obetaven začetek v svetovnem pokalu

Nejc Kuhar: Nad dolino Aoste je bila v petek in soboto prva tekma letošnjega SP

Zame se je razpletla res odlično saj sem osvojil 13. mesto, kar je do sedaj moja daleč najboljša (prej 21.) uvrstitev v svetovnem pokalu.

Tekmovanje se je začelo v petek s kvalifikacijami v šprintih, po katerih sem imel odličen 9. čas in bil razvrščen v četrto četrtfinalno skupino. V moji skupini sem takoj po štartu prevzel pobudo in vodil celoten del vzpona s smučmi, začel najhitreje tudi odsek hoje, na vrh pa prišel drugi, takoj za vodilnim francozom Pellicier-em. Na menjavi sem imel veliko smolo, ker me je francoz (nenamreno) spotaknil, da sem padel in tako izgubil zanesljivo drugo mesto, ki bi me vodilo v polfinale. Tako sem v svoji skupini osvojil 3. mesto in končno 14. mesto v šprintih. Ta tekma sicer ni štela za točkovanje svetovnega pokala, ampak je dala razvrstitev za sobotno tekmo v zasledovanju. Štart sobotne klasične tekme ni bil skupinski, temveč je prvi štartal zmagovalec petkovih šprintov, drugi 4 sekunde za njemu, jaz kot 14. po šprintih pa 34 sekund za vodilnim. Minuto za prvim je štartal še 30. uvrščeni po šprintih, 10 sekund za njemu pa so skupinsko štartali še vsi ostali.

Štart sobotne klasične tekme s slabimi 1500 metri višinske razlike v 5 vzponih je bil tako zelo hiter, saj smo štartali na t.i. 'elastiki' prvega. Sam sem poizkušal držati čim bolj svoj tempo in se ne ozirati na ostale. Tako niti nisem imel občutka na katerem mestu hodim. Šele na začetku drugega vzpona sem izvedel da sem na 16. mestu, na začetku četrtega pa na 11. V zadnji ciljni vzpon smo skupaj štartali tekmovalci razvrščeni med 9. in 13. mestom, a sem sam na koncu zaradi prehitrega finiša potegnil najkrajšo in osvojil vseeno odlično 13. mesto. Za petim mestom sem zaostal le dobro minuto, kar je na uri in pol dolgi tekmi res izvrstno.

(Uradni rezultati)

Fotografiji je posnela Polona, ki me je spremljala tokrat, saj sem nastopil kot edini slovenski predstavnik. Upam, da se za naslednjo postajo svetovnega pokala v januarju opogumi še kdo.