Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Stopničke za Natalijo Gros

ALPIKOR: Ne najvišja, ne pa tudi najnižja, Natalija je dosegla odličen rezultat.
RTV SLO:  Grosova zaostala le za avstrijsko najstnico

V Francoskem Chamonixu je dosegla drugo mesto. Edina predstavnica v finalu je nastopila kot 6. pred dvema Avstrijkama, Angelo Eiter in Johhano Ernst, slednja tudi zmagovalka letošnjega svetovnega pokala v Chamonixu.

Ostale naše predstavnice se niso uvrstile v finale, Maja in Asja sta si razdelili 13. mesto, Mina Markovič pa je dosegla končno 19. mesto. Torej tudi ekipno odlično, štiri Slovenke med 20. na svetu. Čestitke!

Med fanti v polfinalu in finalu nismo imeli predstavnika, zmagal je Patxi Usobiaga, pred mladima Amma Sachijem, in Davidom Lamo.

Nejc Čuješ - Čujo

RTV SLO. 13.07.: Grosova zaostala le za avstrijsko najstnico

Chamonix: Športna plezalka Natalija Gros je osvojila drugo mesto na uvodni tekmi svetovnega pokala v težavnosti v Chamonixu.

24-letna Škofjeločanka je zaostala le za Johanno Ernst. Avstrijka je svetovna prvakinja in zmagovalka v skupnem seštevku minule sezone. 16-letna Ernstova je bila v finalu izenačena z najboljšo Slovenko, a je prvo mesto osvojila zaradi boljšega izkupička iz polfinala, ko se je edina dotaknila vrha smeri. V izredno izenačenem finalu, ko nobena finalistka ni splezala na sam vrh, je enak dosežek kot obema dobitnicama kolajn uspel še Rusinji Jani Čerešnevi, ki pa je nato zaradi slabšega dosežka iz polfinala osvojila tretje mesto.

"Sem zelo vesela. Finale je tekma zase in smer je bila res začinjena že od začetka, ni dopuščala napak, niti 'ziheraštva'. Tvegala sem in samo plezala. Vse prve tri smo padle na istem gibu, tako da je o razvrstitvi na stopničkah odločal polfinalni nastop. A tako pač je. Johanna je bila prej boljša. Je pa to super potrditev vrhunske forme tudi v težavnosti. A sezona se je šele začela, tako da napadam naprej, dobri občutki pa so najlepša motivacija za naprej," je bila vesela Grosova.

Natalija je izredno težko smer odplezala zelo odločno in skoncentrirano ter tehnično zelo dobro. Pokazala je, da je zelo močna in vzdržljiva, hkrati pa je še v pravih trenutkih tvegala in zato tudi dobila," je bil zadovoljen selektor slovenske reprezentance Aleš Jensterle.

Grosova je blestela v že končani letošnji sezoni svetovnega pokala v balvanih, ko je osvojila končno tretje mesto, lani pa je v tej disciplini osvojila tudi naslov evropske prvakinje. Na svetovnem prvenstvu na Kitajskem se ni najbolje odrezala, zato pa je sijajno formo znova prikazala tokrat na prizorišču v Savojskih Alpah.

Ostali Slovenci zunaj deseterice
V polfinalu je Slovenija imela tri tekmovalke. Asja Gosar je osvojila 13. mesto, ki si ga deli z bronasto s svetovnega prvenstva na Kitajskem in drugo tekmovalko v skupni razvrstitvi lanske sezone svetovnega pokala Majo Vidmar. Mina Markovič je končala na 19. mestu.

V moškem polfinalu Slovenija ni imela predstavnika. Klemen Bečan je zaradi sodniške odločitve ostal praznih rok; na 29. mestu je bil že v nedeljskih kvalifikacijah. Izidor Zupan je v nedeljo nastope končal na 31. mestu, Matej Sova je bil 35., Urban Primožič 51., Jure Bečan pa 54.

Naslednja tekma svetovnega pokala v težavnostnem plezanju bo 8. in 9. avgusta v Barceloni. Finalna tekma ter zaključek sezone pa bo tradicionalno novembra v Kranju.