Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Arhiv

Svetovni pokal v Kranju

SiOL/SPORTAL - STA: Mina Markovič druga v Kranju in skupno
Uvrstitve/rezultati vseh nastopajočih ...

V ženski konkurenci je zmago slavila Južnokorejka Jain Kim, ki je tako postala tudi zmagovalka skupnega seštevka, po današnjem drugem mestu pa je bila tudi skupno druga Slovenka Mina Markovič.

Natalija Gros je bila danes v težavnosti šesta, skupno pa je v kombinaciji zasedla tretje mesto. V finalu je nastopila tudi Maja Vidmar in tekmo končala na sedmem mestu.

V moški konkurenci se je današnje zmage veselil Španec Ramon Julian Puigblanque, ki je slavil tudi skupno, edini Slovenec v finalu je bil Klemen Bečan na osmem mestu.

Rezultati:

ŽENSKE MOŠKI

SPORTAL: 14.11.10, 19:32

14.11.2010

Stopničke za Mino Markovič
V finalnem delu tekmovanja v Kranju so se najprej pomerili fantje, kjer smo navijali za Klemena Bečana. Kljub solidnemu nastopu je zasedel zadnje, 8. mesto med finalisti.

Pri ženskah smo trepetali trikrat. Za Majo Vidmar in Natalijo Gros je bil usoden prav isti oprimek na približno polovici smeri, kar ju je uvrstilo na končno 6. oziroma 7. mesto. Mini Markovič je uspelo priplezati bistveno višje. Prehitela jo je le letos daleč najboljša Korejka Jain Kim.

V skupni uvrstitvi (težavnost) je Mina tako dosegla dovolj točk, da je zasedla odlično 2. mesto. Natalija Gros pa je v skupni uvrstitvi (kombinacija) dosegla bron. Vsekakor je za nami še ena nadvse uspešna sezona slovenskih športnih plezalcev.

TV SLO 2 je v živo prenašala celotno tekmovanje in podelitev priznanj (od 17.05 do 19.06)