Novosti

Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Za mlade tri medalje

Friko.si: V francoskem Pau-ju je bila zadnji konec tedna predzadnja tekma za evropski mladinski pokal v športnem plezanju

Najboljši od naših je bil spet Domen Škofic, ki je v kategoriji kadetov zmagal, uvrstitev na stopničke pa sta v kategoriji mladincev dosegla še Urban Primožič z 2. mestom in Jure Raztresen s 3. mestom.

V mestu na jugozahodu Francije je slovensko ekipo zastopalo 16 tekmovalcev. Poleg stopničk, ki so jih dosegli zgoraj omnjeni tekmovalci so dosegli še osem uvrstitev v finale, pet tekmovalcev pa je svoje nastope končalo v kvalifikacijah. Slovenska reprezentanca je v razvrstitvi narodov dosegla tretje mesto.

Uvrstitve naših:
Starejši dečki: 4. Tim Unuk, 8. Milan Preskar, 17. Anže Peharc
Starejše deklice: 9. Rebeka Kamin
Kadeti: 1. Domen Škofic, 5. Gregor Vezonik, 12. Gašper Pintar
Kadetinje: 5. Jera Lenardič, 7. Anja Šerbinek, 13. Katja Kadič
Mladinci: 2. Urban Primožič, 3. Jure Raztresen, 8. Sergej Epih, 13. Izidor Zupan
Mladinke: 8. Karin Tomažič, 13. Tina Šušteršič

Zadnja tekma za evropski mladinski pokal bo na tradicionalnem prizorišču v Kranju, kjer bo slovenska reprezentanca nastopila, zaradi domače kvote, v nekoliko večji zasedbi.

Rezultati: EYS PAU 2011
Skupna razvrstitev: IFSC EYS 2011.

• Število objav: 46101