Zasnežena narava, 29. 1. 2018, Avtor: Boris Štupar

Pretekli vikend smo v mrzlem in deževnem pomladnem dnevu leta
ŠPO Radovljica: Zahodna liga 2021/22 (T), Žirovnica

... odplezali še zadnjo tekmo v sklopu Zahodne lige.

Tekme se je udeležilo deset naših članov.
V kategoriji mlajši cicibani je Maks osvojil 1. mesto, pri starejših cicibanih je Maj končal na  6. mestu.
Pri mlajših deklicah si je Liza priplezala 4., Špela 8., Tinkara 11., Maša 13. in Iris 15. mesto.
Pri starejših dečkih je Erazem odlično opravil z drugo smerjo in na koncu osvojil 13. mesto.
Sara je pri starejših deklicah osvojila 17. mesto.
V kategoriji kadetinj pa je napaka v prvi smeri Ivano stala še boljše uvrstitve. Tekmovanje je končala na 9. mestu.

V skupnem seštevku se lahko veselimo dvojne zmage. Zato sta poskrbela Liza Babič in Maks Žurman. Med osem najboljših sta se vpisala še Maj s 5. mestom in Špela z 8.
Čestitke tudi vsem ostalim za prikazano. Borbamo, treniramo in plezamo dalje, ...

ŠPO Radovljica, 16.05.22: Zahodna liga 2021/22 (T), Žirovnica

V soboto, 14. 5. 2022 je v Žirovnici potekala predzadnja tekma Zahodne lige v težavnosti. S tekmovanjem so zjutraj ob 9:00 pričeli mlajši in starejši cicibani. Imeli smo 9 predstavnikov v teh dveh skupinah. Vsak je splezal dve smeri. Pri mlajših cicibanih se je najbolje odrezal Jakob An Palovski, ki je dosegel 11. mesto. Na 15. mesto se je uvrstil Jakob Fonda26. mesto Domen Šlegel in takoj za njim na 27. mestu Matevž Višnar34. mesto pa je dosegel Martin Resman.

Pri starejših cicibanih je na stopničke stopil Tibor Mohat, ki je osvojil 3. mestoGal Justin pa je za las zgrešil diplomo in se uvrstil na 9. mesto. 17. mesto je dosegel Izak Müller in 34. Urh Šanca.

Za cicibani pa so bile ob 12:00 na vrsti mlajše in starejše cicibanke. Iz našega kluba jih je bilo 15. Pri mlajših cicibankah sta diplomi prejeli Pika Manfreda na 6. mestu in Gaja Kovačič na 8. mestuTomažin Mina je dosegla 11. mestoNina Rodman 14. mesto30. in 31. mesto pa sta osvojili Jera Budkovič ter Ronja ZalokarNika Cilinšek je osvojila 40. mesto.

Pri starejših cicibankah se je Lara Štremfelj povzpela na tretjo stopničko. Diplomo je prejela Mina Budkovič za doseženo 8. mestoNaja Pretnar si je priplezala 23. mestoHana Mencinger 38.Eva Robič 45.Veronika Koselj 56.Daša Dežman 65. in Eva Golc 73. mesto. (napisala: Tanja Železnik)

Med mlajšimi dečki smo imeli 4 predstavnike. Najboljši med njimi je bil Rene Kokalj, ki je zasedel 9. mesto. Sledili so mu Jakob Kovačič na 15. mestu, David Maler na 20. in Lev Oskar Mohar na 26.

Tako med starejšimi dečki kot tudi med kadeti smo imeli po enega tekmovalca. Med starejšimi dečki je Jan Resman na svojem debitantskem nastopu dosegel 25. mestoŽiga Bertoncelj pa je med kadeti za las zaostal za stopničkami in končal na nehvaležnem 4. mestu.

V kategoriji mlajših deklic nas je zastopalo 6 deklet. Iza Jeran Pirih in Marija Ponikvar sta si priplezali mesto v deseterici. Iza je bila 7.Marija pa 10. Eva Zupan je dosegla 15. mestoNika Pretnar 19.Tia Justin 30. in Iva Eržen 33.

Med starejšimi deklicami je plezala Ana Koselj, ki je dosegla 2. mestoSrebrno medaljo si je priplezala tudi Pavla Ponikvar v kategoriji kadetinj. V slednji kategoriji je plezala še Ela Glavač, ki je končala na 10. mestu.