Tuje

Na spletu

Janja

Garnbret bo plezala tudi v finalu prve tekme letošnjega SP v balvanskem plezanju - Meiringen 2016 / ob 18.30

Delo, STA: Bern - Janja Garnbret bo edina slovenska finalistka na uvodni tekmi letošnje sezone svetovnega pokala športnih plezalcev v balvanskem plezanju v Meiringenu v švicarskem kantonu Bern. Sedemnajstletna Korošica si je svoj prvi finale v svetovnem pokalu v balvanih priborila z najboljšo predstavo polfinala.

Garnbretova, ki je lani ob Mini Markovič blestela v svetovnem pokalu v težavnosti, je v balvanih, tako kot v težavnosti, odlično nastopala že v mlajših konkurencah, a pred letošnjo Švico v svetovnem pokalu v balvanih še ni tekmovala. V kvalifikacijah je bila deveta, v polfinalu pa je pokazala, česa je zmožna ter je daleč za sabo pustila vso konkurenco.
Garnbretova je edina, tako v ženski kot v moški konkurenci, preplezala vse štiri balvanske smeri do vrha ter si tako kot edina Slovenka zagotovila še odločilni večerni nastop in boj za stopničke. Finale najboljše šesterice v obeh konkurencah se bo začelo ob 18.30.

Drugemu slovenskemu polfinalistu Jerneju Krudru se polfinale ni izšel po načrtih ter ni izboljšal tretjega mesta po kvalifikacijah. Od 20 polfinalistov je zasedel končno 14. mesto, z dvema do vrha preplezanima balvanskima smerema.

Preostali štirje Slovenci so nastope končali v petkovih kvalifikacijah. Tik pod robom polfinala na 21. mestu je pristala Julija Kruder. Tjaša Slemenšek je bila 41., Gregor Vezonik 42., Martin Bergant pa 57.

16.04.2016 14:01