Tuje

Na spletu

Nova zmaga za Majo Vidmar

KŠP – Tomo Česen: Maja Vidmar se je po poškodbi in dolgi odsotnosti s tekem svetovnega pokala vrnila med najboljše v vrhunski formi.

Na tretji letošnji tekmi svetovnega pokala v švicarskem Bernu je bila naša tekmovalka ponovno nepremagljiva. Ostalim slovenskim predstavnikom se ni uspelo uvrstiti v finale. Natalija Gros je bila deveta, Mina Markovič štiri mesta za njo, Asja Gosar pa je osvojila 23. mesto.
V moški konkurenci, kjer je zmagal Španec Usobiaga, je bil Klemen Bečan v polfinalu na 17. mestu, njegov mlajši brat Jure pa je tekmovanje zaključil na 41. mestu.

Rezultati iz Berna:
Ženske: 1. Maja Vidmar (SLO), 2. Johanna Ernst (AUT), 3. Olga Shalagina (UKR), 9. Natalija Gros, 13. Mina Markovič, 23. Asja Gosar (vse SLO).
Moški: 1. Patxi Usobiaga (ESP), 2. Jorg Verhoeven (NED), 3. Tomas Mrazek (CZE), 17. Klemen Bečan, 41. Jure Bečan (oba SLO)