Vaje, tečaji, šole (alpinistične, plezalne ...), posamezna posredovanja gorskih reševalcev, poučne vsebine, preventivne akcije, demonstracije ...

Ženski finale brez naših

Lučka Rakovec in Vita Lukan sta z desetim oz. 15. mestom v polfinalu sklenili

... svetovno prvenstvo v balvanskem plezanju Moskva 2021.
Moški polfinale balvanov je na sporedu v nedeljo, obe dekleti in še osem reprezentantov pa v ponedeljek čakajo še kvalifikacije SP v težavnostnem plezanju.

V balvanskem polfinalu se je Lučka Rakovec (PK FA) z dvema osvojenima vrhovoma in dvema conama uvrstila na deseto mesto, Vita Lukan (ŠPO Radovljica) pa je z enim vrhom in dvema conama svetovno prvenstvo sklenila na 15. mestu.
V večerni finale je napredovalo šest najboljših, z vodilno Američanko Natalio Grossman, žal brez slovenskih predstavnic.
Rakovčevo in Lukanovo po dnevu premora v ponedeljek čaka težavnost, primarna disciplina obeh.

Moški polfinale je na sporedu jutri, na startu bodo trije Slovenci: Anže Peharc (AO PD Kranj) s petim rezultatom kvalifikacij ter Gregor Vezonik (AK Ravne) in Zan Lovenjak Sudar (AK Ravne), 17. oz. 19. v kvalifikacijah.

Svetovno prvenstvo se je že končalo za  Katjo Debevec (PK Scena) na 25. mestu v balvanih, Matica Kotarja (PK Kamnik) na 33. mestu in nepričakovano za evropskega prvaka 2020 v balvanih Jerneja Kruderja (ŠPO Celje Matica), ki se je uvrstil na 57. mesto.

Olimpijka in svetovna podprvakinja v težavnosti Mia Krampl (AO Kranj) je bila 23. v hitrosti in 29. v balvanih, njena paradna disciplina prihaja na vrsto v ponedeljek, ko kvalifikacije v težavnosti čakajo še Rakovčevo, Lukanovo, Lano SkušekTjašo Slemenšek, Peharca, Luko PotočarjaDomna ŠkoficaMartina Berganta in Milana Preskarja