Usposabljanje

Vaje, tečaji, šole (alpinistične, plezalne ...), posamezna posredovanja gorskih reševalcev, poučne vsebine, preventivne akcije, demonstracije ...

Odličen začetek mladih

Edinburg - Friko:: V Veliki Britaniji je ta konec tedna mladinsko svetovno prvenstvo v težavnostnem in hitrostnem plezanju. Naši tekmovalci so v samem vrhu že po kvalifikacijah.

Težavnost
V kategoriji mladincev naše barve zastopata Urban Primožič in Izidor Zupan. Urban je obe kvalifikacijski smeri preplezal do vrha in si tako še s sedmimi tekmovalci deli 1. mesto. Izidor pa je z eno preplezano smerjo po koncu kvalifikacij na odličnem 9. mestu. Vseh tekmovalcev v tej kategoriji je 65.

V kategoriji starejših kadetov imamo štiri predstavnike. Jure Raztresen in Domen Škofic si skupaj s še tremi tekmovalci delita 1. mesto. Oba sta obe kvalifikacijske smeri preplezala do vrha. Sergej Epih in Gašper Pintar pa sta kvalifikacije zaključila na 10. oziroma 11. mestu.

Pri starejših kadetinjah imamo med 57 tekmovalkami le eno našo predstavnico. Tina Šušteršič je po koncu kvalifikacij na 15. mestu.

V kategoriji mlajših kadetov Slovenijo zastopajo Martin Bergant, ki je kvalifikacije končal na 1. mestu, Gregor Vezovnik, ki je končal na 22. mestu ter Milan Preskar, ki je kvalifikacije zaključil na 51. mestu.

Pri mlajših kadetinjah pa naše barve zastopajo Katja Kadič, Jera Lenardič ter Živa Ledinek. Katja je kvalifikacije končala na 8. mestu, Jera na 15. mestu, Živa pa na 22. mestu.

Hitrost
V hitrostnem plezanju pa imamo naše predstavnike le v kategoriji mlajših kadetinj. Katja Kadič, Jera Lenardič ter Živa Ledinek so kvalifikacije končale na 27. mestu.

Danes (sobota, 11. septembra) je dopoldan na vrsti polfinale v težavnostnem plezanju, zvečer pa finale. Zaključek tekmovanja v hitrostnem plezanju pa sledi v nedeljo.