Igre šolarjev uspešne

Novi tednik Celje: ... tudi za mlade iz Celja

Minule dni so mladi celjski športniki merili moči v mestu Coventry v Veliki Britaniji, kjer so sodelovali na 54. mednarodnih igrah šolarjev.
Ekipe so se pomerile v atletiki, plavanju in športnem plezanju. Domov se vračajo z lepo bero medalj in vidnih dosežkov.

Na igre je odpotovalo 17 mladih športnikov s tremi trenerji in petimi spremljevalci. Med njimi je bila tudi podžupanja Mestne občine Celje Breda Arnšek kot predstavnica mesta. Atletinja Maksim Lara Bedrač, ki trenira v AK Rudar, je bila druga v teku na 800 m (finale A), medtem ko je Maša Novak iz AD Kladivar dosegla tretje mesto v isti disciplini v finalu B. Odlično so se odrezali tudi plezalci iz PD Celje - Matica, in sicer je Anej Koštomaj osvojil drugo mesto v balvanskem in tretje mesto v hitrostnem plezanju. V plavanju se je najbolje uvrstila Ela Žagar iz DVŠ Posejdon, in sicer na 50 m delfin (finale B).

Zadnje mednarodne igre šolarjev so bile leta 2019 v ruski Ufi, ki se jih je prav tako udeležila močna celjska zasedba, potem pa dve leti iger zaradi covida-19 ni bilo. V Coventryju je Igor Topole, ravnatelj II. osnovne šole v Celju, postal predsednik mednarodnih iger šolarjev. NT