Išči

Objavljalci

Poobjave gradiv z aktualnimi vsebinami, objave naših sodelavcev  ...

Objavljalci

Authors

Arhiv

Kandidatka za predsednico PZS: Manja Rajh

Skupščina Planinske zvezo Slovenije je na nadaljevalnem zasedanju dne 23. 10. 1999 sprejela Vodila  pri delu Planinske zveze Slovenije in planinskih društev, ki so še danes, nekaj več kot 10 let po sprejetju zelo aktualna in odlična osnova za delo vseh organov zveze in društev.
Vodila zavezujejo vsakokratno vodstvo in je pravzaprav njegova naloga, da vsako leto oz. v vsakem mandatu natančneje sprejme operativni program na podlagi Vodil, zalo predlagam naslednje:

1. Dopolnitev Vodil pri delu Planinske zveze Slovenije in planinskih društev ter sprejem operativnega programa za realizacijo.

2. Članarina za plačilo članstva naj ne bo predvsem plačilo zavarovanja, ampak motivacija za možnost udejstvovanja v kvalitetnih programih različnih dejavnostih, ki se navezujejo na planinsko dejavnost.
Proučitev možnosti plačila članarine hrez vezanosti na koledarsko leto od 1.1. do 31.12., temveč na 365 dni od dneva, ko je plačana. Primerjava z ostalimi športi, ki se odvijajo v naravi. Preveriti ustreznost delitve članarine med PZS in PD ter znotraj PZS.
Uresničitev centralnega enotnega registra članstva na strežniku PZS.

3. Za stalno osveščanje in zagotavljanje varnosti obiskovalcev gora sprejme Komisija za gorsko reševanje pri PZS operativni načrt in načrt sodelovanja z GRZS.

4. Varstvo gorske narave je za ohranitev narave izjemno pomembno in na tem področju je sprejetih veliko predpisov, deklaracij, konvencij tako, da nam vsem ostane predvsem to, da jih spoštujemo. Vsebine varstva gorske narave morajo bili vključene v izobraževalne vsebine vseh komisij PZS

5. Planinske poti: dokončanje centralne evidence planinskih poti in vris poti v digitalni obliki.
Planinskim postojankam določiti minimalni standard in pospešiti ekološko sanacijo. Seznam planinskih koč bo potrebno revidirali in ohraniti v njem le tiste, ki temu pojmu res ustrezajo.

6. Mladi v planinski organizaciji imajo pomembno vlogo in jim je potrebno zagotovili enakopravnost, jih pritegniti v izobraževanje za mladinskega voditelja, saj bo na ta način zagotovljena aktivnost mladih planincev tudi v obdobju, ko bodo zapustili osnovnošolske klopi ter povečati število izobraževanj mentorjev.
Nadaljevati s sedanjim programom dela Planinskega učnega središča Bavšica.

7. Alpinizem ima v Sloveniji dolgoletno tradicijo in mu je zato potrebno zagotoviti vso podporo za kvalitetno delo. Enako podporo zagotoviti športnim plezalcem, ki so v kratkem času dosegli svetovni vrh zato, da bodo na njem obstali.

8. Turnim kolesarjem zagotoviti vso polrebno podporo za razvoj tega športa v sozvočju z naravo.

9. Planinski vestnik je dosegel tehnično in tudi vsebinsko aktualnost. Zagotovili je potrebno, da ga bo prejel vsak član planinskega društva in planinske koče..

10. Bliža se otvoritev Slovenskega planinskega muzeja. Slaba odzivnost članstva pri zbiranju sredstev nam ni v ponos, zato je potrebno z vodstvi društev, ki niso ničesar prispevala, osebno kontaktirati. Planinci moramo sami poskrbeli za lastno dediščino, ker tega ne bo namesto nas nihče storil.
 
11. V organiziranosti Planinske zveze Slovenije je potrebno zagotoviti sodelovanje vodstev meddruštvenih odborov z vodstvom PZS preden vodstvo PZS predlaga sprejem pomembnejših odločitev, v izogib kasnejšim nesoglasjem.
 
12. Ponovno je potrebno imenovati Pravno komisijo PZS.
 
13. V strokovni službi je potrebno zaposliti strokovnega delavca za področje gospodarjenja, poti. Generalni sekretar PZS, Predsedstvo in UO PZS naj opravljajo naloge v skladu s Statutom in Poslovnikom UO PZS. Na ta način bo zagotovljena tudi kvaliteta dela strokovne službe.
 
V Celju, 19. 2. 2010
 
Manja Rajh

Poobjava iz posebne številke 
OBVESTILA PZS, 8. april 2010 (PDF, 6,68 MB) 

Kategorije:
Novosti SLO Vse objave

Za objavo komentarja se prijavite ali registrirajte.

OBJAVLJALCI

Objave naših sodelavcev in poobjave (nam dosegljivih) člankov/objav.