Najboljša plezalka sveta znova v Kranju

Gorenjski glas - Vilma Stanovnik: ... v športni dvorani Zlato polje potekajo tradicionalni plezalni dnevi. Osrednji tekmi bosta finala državnega prvenstva v balvanih in težavnosti, nastopila pa bo tudi letošnja zmagovalka svetovnega pokala Mina Markovič.

Kranj – Kranj je bil sredi novembra prizorišče predzadnje tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v težavnosti, minuli konec tedna pa se je letošnji svetovni pokal končal še z enim zmagoslavjem Slovenke, saj je Ptujčanka Mina Markovič zmagala v Barceloni in še potrdila že v Kranju priborjeno skupno prvo mesto v težavnosti v svetovnem pokalu. Mina je temu uspehu dodala še naslov skupne zmagovalke letošnjega SP v kombinaciji. Vsi ti uspehi in naslova najboljše v svetovnem pokalu 2011 v težavnosti in kombinaciji so Mino ponesli tudi na prvo mesto na svetovni plezalski lestvici.

V Španiji se je znova odlično odrezala tudi Škofjeločanka Maja Vidmar, ki je za konec osvojila peto mesto in skupno tretje mesto v težavnosti. Med finalisti je bil v Barceloni tudi Tržičan Klemen Bečan, ki je osvojil osmo mesto. Skupni rezultati so Slovenijo na tej tekmi ponesli v razvrstitvi narodov na 2. mesto, takoj za Avstrijci in pred Francozi, v skupni razvrstitvi narodov pa je Slovenija s tretjim mestom med 44 narodi dosegla tudi lep reprezentančni uspeh.

Za ljubitelje športnega plezanja pa se letošnji plezalni dogodki še niso končali, saj bodo ta konec tedna v dvorani Zlato polje potekali plezalni dnevi, katerih vrhunec bosta finalni tekmi državnega prvenstva v težavnosti in balvanih, nastopili pa bodo tudi naši najboljši plezalci na čelu z Mino Markovič.

Prireditev se bo začela danes, 2. decembra, ob 17. uri s tekmovanjem najmlajših ter kvalifikacijami v balvanih za člane in članice. Jutri se bodo tekmovanja vrstila od 9. ure naprej, vrhunec pa bo večerna finalna tekma (začela se bo ob 18. uri), ko se bodo najboljši slovenski plezalci in plezalke pomerili v težavnosti. Nedeljski spored se bo začel ob 11. uri in končal s finalom članov in članic v balvanih, ki se bo začelo ob 18. uri. Vmes bo ob 16. uri predstavitev filma Sfinga, ogledati si bo mogoče razstavo fotografij in eksotičnih živali, ob 17.30 pa bodo podelili nagrade najboljšim na fotonatečaju. Za najmlajše bo poskrbljeno v otroškem kotičku, dobiti se bo dalo gorniško in plezalno literaturo pa tudi opremo po ugodnih cenah.