Vsako nedeljo ob devetih

Gorenjski Glas - Miroslav Cvjetičanin: Prvi krog Kranjske zimske tekaške lige se je začel v nedeljo s tekom na Kališče.

Mače – Osma sezona priljubljene zimske tekaške rekreacije je na start prve preizkušnje privabila 78 tekačic in tekačev. Vse od nedeljskega prvega kroga, se pravi od 9. novembra, pa do zadnjega kroga, ki bo 15. februarja, se bodo tekači vsako nedeljo točno ob 9. uri zjutraj zbirali na petih lokacijah. Tekli bodo na Kališče, Jošt nad Kranjem, Krvavec, Mohor ter okoli posestva Brdo. Opraviti bodo morali tri kroge, kar pomeni petnajst tekem. Vsak krog se 100 točk enakomerno porazdeli od prvega do zadnjega v treh moških in eni enotni ženski kategoriji. Na prvi tekmi prvega kroga je med ženskami zmagala Nuša Beke, med moškimi v kategoriji moških nad 50 let je bil najhitrejši Aleš Rozman. V kategoriji moških od 36 do 50 let je bil najhitrejši Simon Strnad. V najmlajši kategoriji moških do 35 let pa je zmagal Simon Novak, ki je trenutno tudi absolutni zmagovalec oziroma vodeči po prvem krogu. Simon je pot od potoka ob vznožju Kališča pa do koče na vrhu pretekel in prehodil v pičlih 30 minutah in 28 sekundah. Naj vas ta rezultat ne odžene od nedeljske rekreacije. Namen organizatorja je dobra zimska vadba in ne zgolj podiranje rekordov, zato ste vabljeni vsi ljubitelji teka in pohodništva.

Razpored: Kališče: 9. 11., 14. 12., 18. 1.; Jošt: 16. 11., 21. 12., 25. 1.; Krvavec: 23. 11., 28. 12., 1. 2.; Mohor: 30. 11., 4. 1., 8. 2.; Brdo: 7. 12., 11. 1., 15. 2. Startnine ni. Veljata le dobra volja in »fair play«!